“Київводоканал” відбувся мізерним штрафом за брудну воду Shutterstock

“Київводоканал” відбувся мізерним штрафом за брудну воду

Олена Яценьо

У Києві перевірили, яку воду п'ють містяни

"Київводоканал" і "Київводфонд" оштрафували за відхилення від санітарних норм. Загальна сума штрафу становить 714 гривень.

Про виявлені порушення законодавства повідомила у фейсбуці пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Києві.

Зазначається, що протягом 2021 року спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в Києві перевірили 259 об’єктів питного водопостачання та водовідведення. З них на 50 об’єктах було виявлено порушення та відхилення від санітарних норм.

Як уточнюється, упродовж поточного року перевірено 66 об’єктів централізованого водопостачання (об’єкти ПРАТ “АК “Київводоканал”) та 193 об’єктів децентралізованого водопостачання (об’єкти СВКП "Київводофонд").

З 50 об’єктів, де встановили порушення, 15 об’єктів належать до централізованого водопостачання, а 35 об’єктів — до децентралізованого.

Загалом фахівці державної установи “Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” в складі спільних робочих груп відібрали та дослідили:

251 пробу питної води на об’єктах ПРАТ "АК "Київводоканал". Було встановлено 46 відхилень від ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною" за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками безпеки;

144 проб питної води на об’єктах СВКП “Київводофонд”. Відхилення від санітарних норм встановлено в 75 пробах.

"Протягом року на адресу “Київводоканалу” та “Київводофонду” було надіслано 58 листів “із пропозиціями термінового здійснення заходів щодо усунення порушень, виявлених робочими групами та доведення показників безпеки якості питної води до нормативних значень", — ідеться в повідомленні.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що співробітники Державної екологічної інспекції розрахували 24 млн грн збитків, яких ПрАТ "АК "Київводоканал" завдало довкіллю внаслідок забору вод з артезіанських свердловин без спеціального дозволу.

Згодом "Київводоканал" звернувся до суду, щоб скасувати припис Держекоінспекції та назвав позаплановою перевірку протиправною.

Читайте також
Знайдено джерело білої суспензії, що з'явилася в річках Харківщини
Знайдено джерело білої суспензії, що з'явилася в річках Харківщини

Харківські екоактивісти вважають, що забруднювачем місцевих річок стали Диканівські очисні споруди.

Модернізація “Води Донбасу” коштуватиме 1 мільярд доларів
Модернізація “Води Донбасу” коштуватиме 1 мільярд доларів

На Донеччині збираються реконструювати водогони комунального підприємства, що забезпечує питною водою 3,9 мільйона жителів Сходу України

Комунальники Сумщини “нагосподарювали” на 2 кримінальні справи за збитки довкіллю
Комунальники Сумщини “нагосподарювали” на 2 кримінальні справи за збитки довкіллю

Підприємству пред’явлено 2 претензії на загальну суму 2 567 135 грн

Законопроєкт про реалізацію програми "Питна вода" чекає другого читання
Законопроєкт про реалізацію програми "Питна вода" чекає другого читання

Наразі майже 270 тисяч людей з 9 регіонів отримують питну воду за графіком або користуються привізною