Київський кит із переробленого пластику потрапив у Книгу рекордів України

Київський кит із переробленого пластику потрапив у Книгу рекордів України
Олена Яценьо

Унікальну скульптуру встановили в столиці у вересні

"Київський кит" став першою в Україні інтерактивною скульптурою з переробленого пластику.

Про це йдеться на офіційному сайті Книги рекордів України.

Нагадаємо, що медіаскульптура показує поточний стан повітря, пору року, кількість опадів у Києві, а також навіть рівень припливів у всьому світі.

Гігантська скульптура складається з металевого каркаса та пластикових панелей. Кожен киянин зміг долучитися до збирання переробленого пластику під час освітніх практикумів у столиці.

Усього було зібрано та відсортовано близько декількох тонн пластику. Подрібнені кришечки переплавили пресом у листи й розділили на трикутники, щоб облаштувати каркас. Довжина кита становить близько 12 м.

Зазначається, що "Київський кит" — це екологічний проєкт, який за допомогою мистецтва привертає увагу до стану довкілля та проблеми його збереження.

Автор артоб’єкта — Валерій Коршунов, який уже створював соціальні й культурні проєкти для Чорнобиля: "Чорнобильське сяйво", мурал на будівлі ЧАЕС та інші.

Додамо, що проєкт "Київський кит" створено за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Департаменту екології міста Києва, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Як писала ЕкоПолітика раніше, створення скульптури анонсували ще на початку 2021 року.

Нагадаємо, що встановили скульптуру 15 вересня біля одинадцятого павільйону ВДНГ.

Читайте також
Забруднення повітря у деяких районах Києва небезпечне для здоров’я
Забруднення повітря у деяких районах Києва небезпечне для здоров’я

Місцями вміст дрібного пилу у десятки разів перевищує норму

Петиція про захист високогірних Карпат за п’ять діб зібрала необхідні голоси
Петиція про захист високогірних Карпат за п’ять діб зібрала необхідні голоси

Президента закликають скликати засідання РНБО, вплинути на створення захисного закону та створити заповідні території

В Україні можуть відмовитися від екологічної оцінки для великих проєктів
В Україні можуть відмовитися від екологічної оцінки для великих проєктів

Скасування процедур СЕО та ОВД на початковому етапі створює ризик для економіки і ставить під питання завершення проєкту

Громада Запоріжжя захищає сквер від будівництва ТРЦ. Влада ускладнює процес
Громада Запоріжжя захищає сквер від будівництва ТРЦ. Влада ускладнює процес

Для промислового міста зелені зони – це захист від забруднення та перегріву, проте влада поступово скорочує їх площу