Зранку 10 лютого у Києві знову зафіксовано один із найвищих показників забруднення повітря у світі.
Тим часом очолює список міст із найзабрудненішим повітрям місто Лахор у Пакистані з індексом 259. Про це свідчать дані спеціалізованого порталу IQAir, який відстежує рівень забруднення повітря в режимі реального часу.
Зокрема, станом на 11:30 Київ замикав двадцятку рейтингу, але вже до 12:00 за київським часом столиця України була на 21-му місці. З наведених даних видно, що концентрація шкідливих речовин у повітрі більш ніж удвічі перевищує норму – індекс міста становить 102 за норми 50.
Водночас рівень забруднення повітря в столиці характеризується як "нездоровий для чутливих груп населення". За такого рівня атмосферного забруднення людям із захворюваннями органів дихальної системи радять носити респіратори, у приміщеннях зачинити вікна й увімкнути очищувачі повітря, а також уникати спортивних занять на відкритому повітрі.
Також перші місця в списку за Колкатою (Індія), Мумбаєм (Індія), Даккою (Бангладеш). На 5-тій позицій опинився польський Краків. Крім того, у першу двадцятку потрапило ще одне польське місто – Вроцлав.
Зазначимо, що столиця України регулярно потрапляє до цього списку, але таке шкідливе повітря в Києві не завжди. Воно погіршується через погодні зміни – особливо під час сильного туману. Шкідливі речовини не встигають зникати й накопичуються дуже швидко в нижніх шарах.
Раніше ЕкоПолітика писала, що київський сніг перевірили на наявність нітратів. Найчистіші його зразки виявилися з центру міста.