Більш ніж на 700 га скоротилася площа парків, скверів та інших зелених рекреаційних територій столиці за минулі 10 років.
Про це повідомляє портал “КиївВлада” з посиланням на коментар керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу генерального прокурора Бориса Індиченка.
Посадовець розповів, що за даними досліджень, у 26 зі 63 великих парків Києва зафіксоване скорочення площі. Одним із найпоказовіших прикладів він назвав парк "Наталка", який зменшився зі 118 до 42 га.
За інформацією прокурора, формально місто все ще залишається зеленим, оскільки озеленення Києва коливається від 19 до 27% загальної площі залежно від методики підрахунку.
Разом з тим, посадовець зауважив, що реальність виглядає інакше: все частіше доступні громаді зелені ділянки “оточуються парканами, змінюють цільове призначення і стають "майбутніми" житловими комплексами”.
Борис Індиченко розповів, що найкраще з озелененням – у Голосіївському районі. Там ще збереглися ліси й парк ім. М. Рильського. Непогана ситуація також в Оболонському та Дніпровському районах. Натомість у Святошинському й Солом’янському районах стан із зеленими зонами критичний: вони переважно або не оформлені, або давно знаходяться під загрозою забудови.
Нагадаємо, на початку червня ЕкоПолітика розповідала, за якими адресами у Києві з’явилися нові мінісквери. Також ми наводили 5 прикладів, як озеленюється столиця у відповідь на спеку.