Компанія Kernel, найбільший в Україні виробник соняшникової олії, збирається інвестувати $248 млн у сім теплових біоелектростанцій (біоТЕС), які вироблятимуть електричну енергію шляхом спалювання лушпиння соняшника.
Про це в інтерв’ю для ресурсу delo.ua розповів директор з управління виробничими активами компанії Юрій Пугач, передає ExPro.
"У 2021 році ми фіналізуємо проєкти з генерації відновлюваної енергії на олійноекстракційних заводах. Усього плануємо запустити сім ТЕС. Сумарно вони спалюватимуть до 481 тис. тонн лушпиння соняшника та генеруватимуть близько 700 тис. МВт-год щорічно. Загальний обсяг інвестицій — $248 млн", — розповів він.
За словами представника Kernel, компанія очікує EBITDA від проєктів на рівні $52 млн в рік. Зокрема, на олійноекстракційних заводах компанії встановлять котли потужністю 10-17 МВт.
Також Пугач зазначив, що в березні 2021 року завершились пусконалагоджувальні роботи нової когенераційної установки на Полтавському заводі, електрична потужність якої становить 10 МВт, теплова — 42 МВт. Нині триває запуск на Бандурському заводі та "Українській чорноморській індустрії", а також будують когенераційні установки на Вовчанському та Придніпровському олійноекстракційних заводах.
"Цього року завдяки масштабним інвестиціям ми запустимо на олійноекстракційних заводах компанії шість теплоелектростанцій. Їх будуємо з нуля", — прокоментували в Kernel.
Найбільшим проєктом, за словами директора з управління активами Kernel, стане біоТЕС 22,5 МВт на Старокостянтинівському ОЕЗ.
Раніше ЕкоПолітика писала, що в Полтаві підприємство "Кернел" побудувало когенераційну установку, яка вироблятиме теплову й електричну енергію для заводу. Її особливість у тому, що як паливо вона використовуватиме соняшникове лушпиння.
Нагадаємо також, що в місті Овруч Житомирської області група компаній "Укртепло", яка спеціалізується на проєктах у сфері біоенергетики, ввела в експлуатацію Поліську теплоелектростанцію, яка працює на біомасі.
Експерти Біоенергетичної асоціації розповіли, як із соняшнику отримують біогаз.