Голова комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко розповів, що до кінця тижня уряд має затвердити ціни на пластикові пакети.
Обмеження у використанні пластикових пакетів набере чинності з 10 грудня, повідомляє УНІАН.
Бондаренко зазначив, що на цьому тижні уряд має вже остаточно прийняте рішення про встановлення цін на ті пакети, які будуть в обігу.
Обмеження будуть проходити в 3 етапи:
- Перший етап – з 10 грудня вводиться обов’язкова реалізація пакетів за кошти, а безкоштовне розповсюдження забороняється.
Голова екологічного комітету пояснює, що цей етап поступово привчить українців користуватися еко-торбинками та іншою тарою. Адже так люди заощаджуватимуть кошти.
За його словами, ціни на пакети має визначити уряд.
"Думаю, що вони будуть не надмірні – від 2 до 3 гривень за один пакет", – зазначив він.
- Другий етап починається з березня 2022 року, коли запровадиться заборона взагалі розповсюджувати пакети до 50 мікрометрів.
- Третій етап – заборона всіх пакетів до 50 мікрометрів – заплановано на 1 січня 2023 року.
Бондаренко пояснив, що на третьому етапі вже не будуть використовуватися всі пакети до 50 мікрометрів. Під забороною будуть навіть ті пакети, які зараз є первинною тарою, тобто йдеться про тару для риби, м’яса, сипучих круп тощо.
Відтермінування введення в дію закону не буде.
“Навіть не чекайте", – сказав він
Також голова екологічного комітету нагадав, що законом передбачені штрафи за безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів – від 1700 до 3400 гривень, а за повторне порушення – від 3400 до 8500 грн.
“Штрафи сплачуватимуть підприємці, а найвищий штраф – від 17 тисяч до 34 тисяч – за продаж пакетів. Держспоживслужба буде перевіряти дотримання виконання закону, вони складатимуть протоколи і відправлятимуть їх до суду", – пояснив Бондаренко.
Також він повідомив, що зараз в комітеті розглядається проект закону про обмеження обігу одноразового пластику, зокрема одноразової пластикової тари, тобто це виделки, тарілки, ножі, стаканчики, а також вушні палички. Адже все це не розкладається, не переробляється і буде отруювати планету тисячу років.
Нагадаємо, в Україні сертифікували перші екопакети, які можна компостувати.