Уряд схвалив технічний регламент щодо безпечності хімічної продукції, який імплементує норми європейського регламенту REACH.
Відповідне повідомлення з’явилося на сайті Кабінету Міністрів України.
REACH (Registration, Evaluation and Authorisation of CHemicals) — регламент ЄС про хімічні речовини та їх безпечне використання (ЄС 1907/2006). Він стосується реєстрації, оцінки, надання дозволів і заборон використання хімічних субстанцій.
Це другий із двох основних технічних регламентів ЄС, імплементований в Україні. Його ключовою вимогою є обов’язкова реєстрація всіх хімічних речовин, що виробляються, імпортуються та надаються на ринку в Україні в обсягах понад 1 тонну на рік.
Процес реєстрації складається з декількох етапів, кожен з яких детально регулюється. Реєстрація забезпечує створення бази даних, яка містить інформацію про властивості, ризики та безпечне використання хімічних речовин. Ця інформація надається до Міндовкілля, яке використовує її для оцінки ризиків і розробки заходів з управління цими ризиками.
“Дуже важливо, що норми Технічного регламенту застосовуються до всіх хімічних речовин: не лише до тих, що використовуються в промислових процесах, а й до тих, що використовуються у повсякденному житті. Наприклад, у засобах для чищення, фарбах, а також у таких предметах, як одяг, меблі та електроприлади. У довгостроковій перспективі найбільш небезпечні хімічні речовини мають бути замінені безпечнішими”, – зазначила заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко.
Як повідомляла ЕкоПолітика, 18 жовтня 2022 року Верховна Рада України прийняла за основу урядовий законопроєкт №8037 “Про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією”.
У Міндовкілля нагадали, що у грудні 2022 року в Україні прийняли рамковий євроінтеграційний документ – Закон “Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією”. Він є базисом для побудови національної системи управління хімічними речовинами за європейським зразком.
У травні ми розповідали, що уряд затвердив Технічний регламент класифікації небезпечності, маркування та пакування хімічної продукції. Цим документом він імплементував норми європейського Регламенту CLP (Classification, Labelling, Packaging).