Вінницькі інженери з компанії "ПромАвтоматики" розробили лінійку пристроїв для автономної зарядки Bandera Power і модуль живлення від сонячної енергії Bandera Solar.
Обладнання придатне для використання Збройними Силами України в польових умовах, розповів голова Вінницької ОВА Сергій Борзов. Він записав відеопрезентацію пристроїв, яку виклав на своїй фейсбук-сторінці.
"BanderaPower 2.1 є універсальним джерелом живлення для забезпечення критично важливого резервного електроживлення. Цей пристрій можна використовувати в бомбосховищах, підвалах, тимчасових блокпостах", - розповів Борзов.
За його словами, пристрій має багато роз'ємів різних типів, тож може забезпечити живлення багатьох предметів першої необхідності: телефонів, планшетів, ноутбуків та інших пристроїв, які потрібно зарядити.
Окрім того, версія BanderaPower 2.1 має спеціальний роз'єм для додаткового модуля живлення – сонячної панелі Bandera Solar. Її можна використовувати для підзарядки акумуляторних літієво-іонних батарей.
Сонячні елементи з потужністю 160 Вт, які заряджають блок ємністю 180 тисяч мАг за 6 годин при 100% сонця та за 10 – при 50%. Модуль Bandera Solar складається з двох панелей розмірами 680х780х64мм, у розкладеному вигляді – 1350х780х64мм. Вага модуля становить 20 кілограмів.
Очільник Вінницької ОВА також зазначив, що лінійка пристосована для використання ЗСУ в польових умовах, пристрої можна носити та перекидати, вони працюють під сонцем і в мороз.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що десятирічний Остап із Шепетівки (Хмельницька область) на власні заощадження в розмірі $300 придбав портативний зарядний пристрій на сонячній батареї для Збройних Сил України.
Нагадаємо також, що студенти й викладачі Навчально-наукового фізико-технологічного інституту Волинського національного університету імені Лесі Українки налагодили виробництво сонячних панелей для Збройних Сил України.