Єврокомісія вбачає загрози у законопроєкті №9516 про санітарні рубки лісу shutterstock

Єврокомісія вбачає загрози у законопроєкті №9516 про санітарні рубки лісу

Ганна Велика

Це співпадає з позицією українських екоактивістів

Члени Української природоохоронної групи (УПГ) отримали лист-відповідь від Генерального директорату з питань довкілля Єврокомісії щодо законопроєкту №9516, яким планувалось скасувати оцінку впливу на довкілля для суцільних санітарних рубок лісу. Європейські чиновники поділяють стурбованість громадськості стосовно цього документу і вбачають у ньому ряд ризиків.

Про це активісти УПГ повідомили у Facebook.

Фахівці з питань довкілля Єврокомісії зазначили, що ухвалення законопроєкту №9516 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективного управління лісами на основі ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва, адаптованого до кліматичних змін, збереження біорізноманіття в лісах”:

  • порушить вимоги законодавства ЄС;
  • послабить природоохоронну складову в управлінні лісами;
  • збільшить ризик вирубки здорових дерев;
  • послабить спроможність компетентних органів не допускати зловживання та порушення.

Активісти також нагадали, що на ризики в частині боротьби з незаконними рубками вказувала й Спеціалізована екологічна прокуратура. Вони зазначили, що проти законопроєкту виступили понад 30 природоохоронних організацій з усього світу, які працюють над збереженням лісів і розслідуванням незаконних рубок.

В УПГ додали, що антикорупційний комітет Верхової Ради визнав невідповідність законопроєкту №9516 вимогам антикорупційного законодавства і констатував, що він може призвести до зловживань та безконтрольної вирубки лісів.

“Чи зупинить це ДП "Ліси України" в їхніх постійних намаганнях проштовхнути закон? Навряд чи. Бо їхня мета – знищити незалежний контроль за призначенням суцільних санітарних рубок. Євроінтеграція їм не потрібна, головне – побільше рубати”, – впевнені активісти.

Вони висловили сподівання, що уряд та Верховна Рада дослухаються до Єврокомісії, антикорупційників, правоохоронців та громадськості.

На початку березня ЕкоПолітика повідомляла, що екоактивісти з громадської організації SaveDnipro заявили, що з законопроєкту №9516 потрібно вилучити 70% положень, а решту суттєву змінити через загрози знищення лісів. Але попри це, парламентський екологічний комітет проголосував за цей законопроєкт. Також ми розповідали деталі корупційної схеми, яку законопроєкт №9516 дасть можливість реалізувати, а також наводили аргументи його автора – Олександра Матусевича – якими він пояснює необхідність його прийняття.

Читайте також
На Рівненщині Міндовкілля погодило знищення 72 га лісу для створення кар'єрів, – УПГ
На Рівненщині Міндовкілля погодило знищення 72 га лісу для створення кар'єрів, – УПГ

Це відхід від державницької позиції, яку відомство займало з кінця 2023 року, вважають активісти

Кабмін ухвалив зміни до правил рубок лісу: як нововведення оцінили фахівці
Кабмін ухвалив зміни до правил рубок лісу: як нововведення оцінили фахівці

Науково-дослідні рубки можуть відкрити шлях до рубок у тих лісах, де зараз вони заборонені

Антирекорд за п'ятиріччя: у 2024 році незаконні рубки лісу завдали Україні 817 млн грн збитків
Антирекорд за п'ятиріччя: у 2024 році незаконні рубки лісу завдали Україні 817 млн грн збитків

При цьому ДП “Ліси України” регулярно хизується успішними трансформаціями лісової галузі, але цифри змушують у цьому дуже сумніватися