Єврокомісія хоче “озеленити” енергетичний сектор за допомогою цифровізації shutterstock

Єврокомісія хоче “озеленити” енергетичний сектор за допомогою цифровізації

Катерина Бєлоусова

“Зелений” і цифровий переходи повинні йти рука об руку

Єврокомісія представила План дій, який покликаний за допомогою цифровізації енергетичного сектору підвищити його ефективність та інтеграцію відновлюваних джерел енергії.

Також План сприятиме зниженню витрати для споживачів та енергетичних компаній ЄС, повідомляє Єврокомісія. 

В повідомленні зазначили, що Європейська "зелена" угода та план REPowerEU вимагають глибокої трансформації енергетичної системи, яка має стати більш інтерактивною та “розумною”, щоб допомогти споживачам скористатися перевагами екологічного переходу. 

Встановлені заходи посилять обмін даними, сприятимуть інвестиції у цифрову електроенергетичну інфраструктуру, забезпечать переваги для споживачів і посилять кібербезпеку. 

“Оскільки центри обробки даних і зростаючий попит на онлайн-сервіси вимагають від нашої енергетичної системи все більше ресурсів, сьогоднішній план також окреслює способи відокремити енергетичний слід сектора інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) від експоненційного зростання даних. “Зелений” і цифровий переходи повинні йти рука об руку”, – йдеться у повідомленні.

Комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон зазначила, що Європейська “зелена” угода та підготовка Європи до цифрової епохи є головними пріоритетами Комісії та йдуть рука об руку. План дій допоможе розкрити потенціал цифровізації енергетичного сектору та економії енергії.

В повідомленні підкреслили, що у деяких галузях енергетичного сектора, таких як електромобілі, фотоелектричні установки та теплові насоси, цифрові та інтелектуальні технології вже існують і потребують підтримки для розширення. В інших сферах енергетична система цифровізація тільки запроваджується.

У найближчі роки Єврокомісія має намір вжити різноманітних заходів для посилення цифрових енергетичних послуг, зокрема:

  • допомога споживачам у збільшенні контролю над споживанням енергії та рахунками через нові цифрові інструменти та послуги з міцною структурою управління для спільного європейського простору енергетичних даних;
  • контроль за споживанням енергії в секторі ІКТ, зокрема через схему екологічного маркування для центрів обробки даних, енергетичного маркування для комп’ютерів, заходів щодо підвищення прозорості споживання енергії телекомунікаційними послугами та маркування енергоефективності для блокчейнів;
  • посилення кібербезпеки енергетичних мереж за допомогою нового законодавства, включно з  Мережевим кодексом для аспектів кібербезпеки транскордонних потоків електроенергії  відповідно до Регламенту ЄС щодо електроенергії та Рекомендації Ради щодо підвищення стійкості критичної інфраструктури;

В повідомленні зазначили, що Єврокомісія продовжуватиме надавати фінансову підтримку науковим дослідженням та інноваціям та сприяти використанню цифрових технологій в енергетичному секторі через Програму цифрової Європи, LIFE, фонди згуртованості та провідну програму цифровізації енергетики в рамках Horizon Europe. У співпраці з Європейською “зеленою” цифровою коаліцією вона також продовжить розробку інструментів і методологій для вимірювання чистого впливу цифрових технологій на навколишнє середовище та клімат в енергетичному секторі.

Нагадаємо, Єврокомісія представила список головних індикаторів для моніторингу прогресу в досягненні цілей у сфері охорони довкілля та клімату до 2030 року, а також довгострокового бачення до 2050 року. 

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, 4 екологічні групи подали судовий позов проти Європейської комісії через ухвалення суперечливого закону про внесення викопного газу до списку сталих інвестицій ЄС.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan