ЄС завершив роботу над новим регламентом щодо мікропластику: що зміниться для виробників shutterstock

ЄС завершив роботу над новим регламентом щодо мікропластику: що зміниться для виробників

Ганна Велика

Тепер цей документ мають формально ухвалити

Європейський парламент та Європейська рада погодили запропонований Європейською комісією регламент, який регулюватиме поводження з пластиковими гранулами та запобігатиме забрудненню довкілля мікропластиком.

Повідомлення про узгодження з’явилося на сайті Єврокомісії.

У чому полягає проблема

Комісари зауважили, що досі багато пластикових гранул втрачається під час щоденних операцій на перевантажувальних установках або під час транспортування. Вони потрапляють у навколишнє середовище, в тому числі в море, через неналежне поводження з ними морських та інших операторів. Як приклад, вони навели нещодавні аварії на північно-західному узбережжі Іспанії та в Північному морі.

Пластикові гранули забруднюють воду та ґрунт, у тому числі сільськогосподарські угіддя, і завдають шкоди екосистемам та біорізноманіттю. Потрапляючи в організм, вони можуть завдати фізичної шкоди або призвести до загибелі морських і прибережних видів, таких як морські черепахи, морські птахи та молюски.

Мікропластик є стійким, мобільним, і його надзвичайно важко і дорого вилучити з природи. Він зустрічається по всьому світу, навіть у віддалених місцях, а також в організмі людини, що викликає серйозне занепокоєння щодо його впливу на здоров'я людини.

Яке рішення

У Єврокомісії зауважили, що тягар запобігання забрудненню мікропластиком занадто часто лягає на місцеві громади.

“Тому економічні оператори та перевізники повинні дотримуватися найкращих заходів поводження для запобігання, локалізації та ліквідації збитків”, – говорять чиновники.

Наприклад, вони повинні забезпечити належну якість пакування, яке використовується, і припинити його використання, якщо воно негерметичне або нещільне. Для локалізації витоків операторів зобов’яжуть використовувати пристрої для збору, такі як піддони, а при необхідності прибирання – пилососи з достатньою потужністю.

Очікується, що нові правила зменшать втрати пластикових гранул на 74%.

Щоб зменшити адміністративне навантаження для малих компаній, Єврокомісія запропонувала обмежити зобов'язання щодо сертифікації компаніями, які переробляють понад 1 500 тонн пластикових гранул на рік. Нижче цього порогового значення вимагатиметься лише самодекларація. Крім того, мікро- та малі компанії матимуть спеціальну підтримку, яка допоможе їм виконати вимоги нового регламенту.

Органи стандартизації розроблять методологію, яка допоможе економічним операторам і перевізникам контролювати свої втрати та усунути прогалини в даних.

Регламент набуде чинності через 20 днів після його публікації в Офіційному віснику ЄС.

Очікується, що він допоможе зберегти екосистеми та біорізноманіття, зменшити ризики для здоров'я людей та покращити репутацію сектору. Це, своєю чергою, принесе користь економічним суб'єктам, наприклад, у сільському господарстві, аквакультурі та туризмі.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що європейський автопром закликає ЄС не знижувати ціль у 25% переробленого пластику для нових авто.

Читайте також
Малеча зібрала майже 50 кг кришечок, кошти від здачі яких підуть на безпілотники
Малеча зібрала майже 50 кг кришечок, кошти від здачі яких підуть на безпілотники

Ініціатива залучає небайдужих громадян з усіх куточків нашої країни

Екологи закликали не приносити штучні квіти на кладовище: яку загрозу вони приховують
Екологи закликали не приносити штучні квіти на кладовище: яку загрозу вони приховують

Пластикові квіти не переробляються та століттями забруднюватимуть довкілля 

Глобальний договір про обмеження пластику: країни провалили ухвалення документу
Глобальний договір про обмеження пластику: країни провалили ухвалення документу

Завадили держави, які у великих обсягах видобувають нафту та газ