ЄС готує новий закон щодо промисловості без викидів

ЄС готує новий закон щодо промисловості без викидів

Катерина Бєлоусова

У наступні десятиліття відбудеться найбільша промислова трансформація сучасності

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн підтвердила, що в ЄС розробляють новий закон про промисловість з нульовими викидами в рамках оновлення промислового плану до цілей "Зеленої угоди".

Новий закон є відповіддю Євросоюзу на закон США “Про зниження інфляції” (IRA) та визначатиме цілі до 2030 року для розвитку “чистих” технологій, а також передбачатиме прискорену видачу дозволів для "зеленої" промисловості, повідомляє edie.

Це сталося під час промови фон дер Ляєн на щорічному саміті Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Вона присвятила її наміру зробити Європу домом для “зелених” технологій і промислових інновацій на шляху до кліматичної нейтральності. 

Урсула фон дер Ляєн підтвердила, що новий план охоплюватиме зміни в:

  • регулюванні;
  • фінансуванні переходу;
  • забезпечення відповідних навичок;
  • сприяння торгівлі чистими технологіями та низьковуглецевою промисловою продукцією в країнах-членах ЄС та за їх межами.

"У наступні десятиліття відбудеться найбільша промислова трансформація нашого часу, можливо, будь-якого іншого часу. І ті, хто розробляє та виробляє технології, які стануть основою економіки завтрашнього дня, матимуть найбільшу конкурентну перевагу", – сказала фон дер Ляєн.

Окрім того, президентка ЄК підтвердила створення "Фонду європейського суверенітету". Це дозволить виділити фінансування в середньостроковій перспективі, зосередивши увагу на нових технологіях.

Також, за її словами, може бути спільне рішення для надання швидкої та цілеспрямованої підтримки там, де це найбільше потрібно. Наразі проводиться оцінка потреб для цього, щоб визначити, які технології та які національні ринки слід підтримувати.

Вона розповіла, що також відбудеться реформа державної допомоги, спрощення дозвільних процедур, прискорення погоджень та запровадження податкових знижок.

“ЄС також розгляне можливість послаблення вимог щодо державної допомоги для  важливих проєктів спільного європейського інтересу (IPCEI), зосереджених на “зелених” технологіях”, – йдеться в матеріалі.

Виконавчий голова Кембриджського інституту сталого розвитку лідерства Мартін Портер назвав цю заяву "переломним моментом для ЄС, а також для всіх присутніх у Давосі та за його межами".

Нагадаємо, в Давосі, Швейцарія, 16 січня розпочався Всесвітній економічний форум, який буде повністю присвячений подоланню глобальних світових криз, зокрема екологічних та російсько-української війни.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Єврокомісія представила список головних індикаторів для моніторингу прогресу в досягненні цілей у сфері охорони довкілля та клімату до 2030 року, а також довгострокового бачення до 2050 року. 

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan