Хто відповідає за кліматичну політику в Україні та світі. Інфографіка gmk.center

Хто відповідає за кліматичну політику в Україні та світі. Інфографіка

Олена Яценьо

Створення єдиного відповідального органу дало б Україні змогу більш оперативно й ефективно працювати в цьому напрямі

У більшості країн світу за кліматичну політику, зокрема адаптацію економіки до "зеленого" енергетичного переходу, відповідає окремий спеціальний орган, тоді як в Україні розробленням кліматичної політики займається низка відомств.

Те, які органи відповідальні за кліматичну політику в Україні та світі, показано на інфографіці, яку склали експерти GMK Center.

Зазначається, що "зелений" енергетичний перехід зробив кліматичну політику одним із факторів конкурентоспроможності економіки: дешева чиста електроенергія та водень сприятимуть розвитку промисловості.

Оскільки перебудова промисловості із застосуванням нових "зелених" технологій дасть змогу успішно конкурувати на зовнішніх ринках, то зростає роль держави, адже для стимулювання інвестиційних процесів необхідна саме її участь.

Формування стимулювальної кліматичної політики є кроссекторальним завданням, що вимагає залучення цілої низки державних інститутів. Крім міністерств, відповідальних за охорону довкілля, це міністерства економіки, закордонних справ, енергетики, органи, відповідальні за роботу з МФО, за залучення інвестицій тощо.

У багатьох країнах світу за розроблення кліматичної політики відповідає один орган. Йдеться про комітет або комісію, що складається з представників різних державних інститутів.

Згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України від 06.12.2017 №878-р, за розроблення і схвалення "Стратегії адаптації до зміни клімату України на період до 2030 року" відповідають Міндовкілля, Мінекономрозвитку, Міненерго, Мінрегіон, МінАПК, Мінфін.

На думку експертів, створення єдиного відповідального органу дало б змогу більш оперативно й ефективно працювати в зазначеному напрямі з огляду на стратегічну важливість цього питання для економіки України.

Раніше ЕкоПолітика розповідала про екологічну політику Європейського Союзу. Зокрема, про те, що являє собою "Європейський зелений курс", яка його мета та основні напрями, а головне — як він зачіпає Україну.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan