Громада з Черкащини знайшла спосіб альтернативного опалення з відходів

Громада з Черкащини знайшла спосіб альтернативного опалення з відходів

Катерина Бєлоусова

2 тонни пелетів можуть замінити 1 тисячу м3 газу

На Черкащині у Тальному встановили обладнання з виготовлення гранул для опалення, так званих пелетів, зокрема для забезпечення теплопостачання об’єктів соціальної сфери.

Гранули виготовляють з рослинних відходів, тобто переробляють гілки після прибирання міських “хащів”, повідомляє Подробиці.

Зазначається, що такі відходи були проблемою для громади і раніше їх вивозили на сміттєзвалище. Тепер вони стали сировиною для виготовлення пелетів, що допомагає економити кошти на вивезенні сміття та зробити громаду енергетично незалежною.

“Для міста ця сировина, що залишається – це проблема. Її немає куди дівати. А взагалі, соціально, це проблема спалювання. Якщо її спалюють у відкритому просторі, це викиди CO2 досить великі. Це шкідливе горіння. Екологія насамперед – це правильно спалювати. А правильно спалювати – це у теплогенеруючих котлах”, – сказав представник інвестора Олександр Крошка.

Він додав, що інвестор планує вкласти у громаду понад 200 мільйонів гривень протягом 5 років у: 

  • виробництво паливних гранул;
  • сонячні та вітрові потужності.

Крошка розповів, що у громаді вже виробляють 400 кілограмів гранул за годину, тобто 3-4 тонни на день. Дві тонни якісних пелетів замінюють 1 тисячу м3 газу.

В матеріалі розповіли, що у громаді здебільшого централізоване теплопостачання. Однак школу, садочок, та низку інших установ опалювали газом та дровами, що було досить дороговартісним. Котел для опалення гранулами вже встановили у територіальному центрі, де знаходяться хворі “лежачі” люди. 

За словами голови Тальнівської міської ради Василя Сідька, такі котли планують встановити у школі та садочку.

Він підкреслив, що інвестори вже вклали в громаду близько 4-5 мільйонів гривень за перший рік. Це також дозволило створити 10 нових робочих місць.

“Ми плануємо, звичайно, коли буде дві-три зміни, подвоїти, а потім потроїти кількість. Будемо працювати на Європу, а саме є домовленості й підписані контракти з Італією на досить великі об'єми, і ми орієнтовані на країни ЄС, бо там є запит на енергоефективність”, – сказав Крошка.

Нагадаємо, консультант з економіки Вадим Новіков заявив, що для України заміщення природного газу відходами біомаси є найпростішим та найдешевшим способом позбавлення від залежності від російського газу.

Як повідомляла для Тростянця, що на Сумщині, розробили майстер-план з відновлення і подальшого розвитку енергосистем, який передбачає поступову повну відмову від спалювання газу на електростанціях.

Читайте також
У київських парках та скверах почали з’являтися спеціальні мішки для поливу дерев
У київських парках та скверах почали з’являтися спеціальні мішки для поливу дерев

Це продовження вдалого тогорічного пілотного проєкту у столиці

Великий Луг відновлюється: дно Каховського водосховища активно заростає вербами
Великий Луг відновлюється: дно Каховського водосховища активно заростає вербами

Вербовий ліс насичує киснем атмосферу і виконує багато інших екосистемних функцій

Долина нарцисів на Закарпатті вкрилася яскравими первоцвітами. Фото
Долина нарцисів на Закарпатті вкрилася яскравими первоцвітами. Фото

Відвідувачі можуть замовити екскурсію, щоб дізнатися більше про первоцвіти та природу Закарпаття