Гори сміття під Сіверськодонецьком поховали під собою червонокнижні рослини shutterstock

Гори сміття під Сіверськодонецьком поховали під собою червонокнижні рослини

Маргарита Шевченко

Найгірше, що в обласному управлінні екології про стихійний смітник вперше почули від журналістів

Мешканці Сіверськодонецька, Донецької області, скаржаться на нелегальне сміттєзвалище на околицях міста — жахливо смердить ще й знищує під собою рослинність та дерева.

На місці події побували журналісти телеканалу “Донбас”, яким містяни й поскаржилися на безвідповідальних співвітчизників та владу, яка ховає голову в пісок (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки). 

Представників ЗМІ побачили на місці події будівельний мотлох, побутовий непотріб, спиляні гілки. Але найгірше, що під шаром сміття опинилися поховані верби, які занесені до Червоної книги України. Чи зможуть дерева відновитися після таких несприятливих умов, прогнозів не дають навіть екологи.

Тим часом в обласному управлінні екології відверто зізналися, що про несанкціоноване сміттєзвалище, яке нищить рідкісні рослини та загрожує здоров'ю містян, дізналися від журналістів.  

Своєю чергою лісники, які відповідають за захаращену мотлохом ділянку, розводять руками. Кажуть. що не мають змоги поставити охорону, або бодай звести огорожу на ділянці, яка так приваблює любителів не платити місту за вивіз сміття. 

“Це площа — більше тисячі гектарів на одну людину. Й спіймати та вслідкувати за всіма дуже важко. Потрібні фотопастки Якщо зі свідками не піймаєш за руку — нічого не доведеш”, — виправдовується директор Сіверськодонецького лісомисливського господарства Іван Скуріда. 

Як писала ЕкоПолітика раніше, у селищі Мирне Мелітопольського району, що розташоване в Запорізькій області, утворилося стихійне звалище. Захаращувати довкілля можуть і самі місцеві мешканці.

Читайте також
У Маріуполі сталася пожежа на міському сміттєзвалищі. Фото
У Маріуполі сталася пожежа на міському сміттєзвалищі. Фото

Сміття, яке зайнялося на полігоні ТПВ, гасили пів дня

Зеленський прокоментував екологічну ситуацію в Маріуполі
Зеленський прокоментував екологічну ситуацію в Маріуполі

Раніше місто очолило рейтинг населених пунктів із найбільш забрудненим повітрям