У 2021 році ціноутворення на вуглець принесло глобальний дохід у $84 мільярди, що на 60% більше, ніж у 2020 році.
Про це йдеться в щорічній доповіді Світового банку "Стан і тенденції ціноутворення на вуглець", опублікованій 24 травня.
У звіті, у якому представлено останні зміни в ціноутворенні вуглецю в усьому світі, зазначено, що сьогодні діють 68 інструментів прямого ціноутворення вуглецю: 36 податків на вуглець і 32 системи торгівлі викидами (ETS).
З моменту випуску звіту про стан і тенденції ціноутворення на вуглець за 2021 рік було запроваджено чотири нові інструменти ціноутворення на вуглецю: один в Уругваї та три в Північній Америці (Онтаріо, Орегон, Нью-Брансвік). Серед країн, які оголошують про плани щодо нової цінової політики вуглецю, є Ізраїль, Малайзія та Ботсвана.
Ціни на вуглець досягли рекордів у багатьох юрисдикціях, зокрема у Європейському Союзі, Каліфорнії, Новій Зеландії, Республіці Корея, Швейцарії та Канаді. Однак у звіті зазначено, що менш ніж 4% глобальних викидів нині покриваються прямою ціною на вуглець у діапазоні, необхідному до 2030 року для досягнення температурної цілі Паризької угоди.
"Минулий рік засвідчив деякі дуже позитивні ознаки, такі як значне зростання доходів, які можна інвестувати в громади та підтримку переходу з низьким вмістом вуглецю. Також є хороший прогрес у розв'язанні транскордонних питань, пов’язаних із ціноутворенням на вуглецю та прийняття нових правил для міжнародних ринків вуглецю, які були узгоджені на COP26 в Глазго, що допомагає визначити чіткіший напрямок політики", — сказала глобальна директорка зі зміни клімату Світового банку Берніс Ван Бронкхорст.
За її словами, сьогодні важливо розвивати цей імпульс і справді збільшити як охоплення, так і рівні цін, щоб розкрити весь потенціал ціноутворення на вуглець для підтримки інклюзивної декарбонізації".
Ключові теми, які висвітлено у звіті, передбачають транскордонні підходи до ціноутворення на вуглець, виклики та можливості через зростання цін на енергоносії, а також нові технології та структури управління, які формують ринки вуглецю.
Доповідь представили на Innovate4Climate, флагманському щорічному заході Групи Світового банку з питань кліматичного фінансування, інвестицій та ринків, який проходив цього року з 24 по 26 травня.
Як повідомляла ЕкоПолітика, Комітет із питань захисту довкілля у Європейському парламенті проголосував за Механізм прикордонного вуглецевого регулювання (CBAM) та реформу Системи торгівлі викидами (ETS), які є інструментами для досягнення ЄС кліматичних цілей у межах пакету Fit for 55.