Глобальне ціноутворення на вуглець у 2021 році принесло рекордний дохід shutterstock

Глобальне ціноутворення на вуглець у 2021 році принесло рекордний дохід

Олена Яценьо

Cьогодні діють 68 інструментів прямого ціноутворення вуглецю

У 2021 році ціноутворення на вуглець принесло глобальний дохід у $84 мільярди, що на 60% більше, ніж у 2020 році.

Про це йдеться в щорічній доповіді Світового банку "Стан і тенденції ціноутворення на вуглець", опублікованій 24 травня.

У звіті, у якому представлено останні зміни в ціноутворенні вуглецю в усьому світі, зазначено, що сьогодні діють 68 інструментів прямого ціноутворення вуглецю: 36 податків на вуглець і 32 системи торгівлі викидами (ETS).

З моменту випуску звіту про стан і тенденції ціноутворення на вуглець за 2021 рік було запроваджено чотири нові інструменти ціноутворення на вуглецю: один в Уругваї та три в Північній Америці (Онтаріо, Орегон, Нью-Брансвік). Серед країн, які оголошують про плани щодо нової цінової політики вуглецю, є Ізраїль, Малайзія та Ботсвана.

Ціни на вуглець досягли рекордів у багатьох юрисдикціях, зокрема у Європейському Союзі, Каліфорнії, Новій Зеландії, Республіці Корея, Швейцарії та Канаді. Однак у звіті зазначено, що менш ніж 4% глобальних викидів нині покриваються прямою ціною на вуглець у діапазоні, необхідному до 2030 року для досягнення температурної цілі Паризької угоди.

"Минулий рік засвідчив деякі дуже позитивні ознаки, такі як значне зростання доходів, які можна інвестувати в громади та підтримку переходу з низьким вмістом вуглецю. Також є хороший прогрес у розв'язанні транскордонних питань, пов’язаних із ціноутворенням на вуглецю та прийняття нових правил для міжнародних ринків вуглецю, які були узгоджені на COP26 в Глазго, що допомагає визначити чіткіший напрямок політики", — сказала глобальна директорка зі зміни клімату Світового банку Берніс Ван Бронкхорст.

За її словами, сьогодні важливо розвивати цей імпульс і справді збільшити як охоплення, так і рівні цін, щоб розкрити весь потенціал ціноутворення на вуглець для підтримки інклюзивної декарбонізації".

Ключові теми, які висвітлено у звіті, передбачають транскордонні підходи до ціноутворення на вуглець, виклики та можливості через зростання цін на енергоносії, а також нові технології та структури управління, які формують ринки вуглецю.

Доповідь представили ​​на Innovate4Climate, флагманському щорічному заході Групи Світового банку з питань кліматичного фінансування, інвестицій та ринків, який проходив цього року з 24 по 26 травня.

Як повідомляла ЕкоПолітика, Комітет із питань захисту довкілля у Європейському парламенті проголосував за Механізм прикордонного вуглецевого регулювання (CBAM) та реформу Системи торгівлі викидами (ETS), які є інструментами для досягнення ЄС кліматичних цілей у межах пакету Fit for 55.

Читайте також
Єврокомісії вказали на перешкоду для розвитку технології уловлювання та зберігання вуглецю
Єврокомісії вказали на перешкоду для розвитку технології уловлювання та зберігання вуглецю

Експерти зауважили, що законодавство, прийняте ще 15 років тому, досі не почало діяти

У 2023 році топ-10 країн-забруднювачів викинули рекордну кількість СО2
У 2023 році топ-10 країн-забруднювачів викинули рекордну кількість СО2

Приріст порівняно з попереднім роком склав 582 млн тонн

Український стартап отримав грант від ЄС на вловлення вуглецю з повітря
Український стартап отримав грант від ЄС на вловлення вуглецю з повітря

Вловлений вуглець може покращити врожайність ферм на 30%

У Китаї запустили оновлену систему торгівлі вуглецевими кредитами
У Китаї запустили оновлену систему торгівлі вуглецевими кредитами

Покупцями вуглецевих кредитів стануть переважно підприємства з високим рівнем викидів