G7 замістить російське ядерне паливо власним та відновлювальною енергією shutterstock

G7 замістить російське ядерне паливо власним та відновлювальною енергією

Катерина Бєлоусова

Члени "Великої сімки" погодилися прискорити поступову відмову від викопного палива

Пʼять країн з “Великої сімки” (G7), а саме Велика Британія, США, Канада, Японія та Франція, оголосили про альянс, спрямований на витіснення росії з міжнародного ринку ядерної енергії.

Країни будуть розвивати власні ресурси ядерної енергетики та відновлювальні потужності, повідомляє GOV.UK.

Зазначається, що угода стане основою для того, щоб повністю витіснити росію з ринку ядерного палива, і зробити це якомога швидше. Країни прагнуть забезпечити безпечне постачання уранового палива шляхом розвитку спільних ланцюжків поставок, які ізолюють рф. Окрім того, угода зміцнить сектори ядерної енергетики країн, посилить їхню співпрацю та зменшить оплату за електроенергію для британських сімей.

В повідомленні підкреслили, що наразі атомна генерація виробляє близько 15% електроенергії у Великій Британії. Країна планує збільшити цей показник до 25% до 2050 року.

Міністр енергетичної безпеки Великої Британії Грант Шаппс на зустрічі міністрів енергетики G7 у Саппоро, Японія, заявив, що угода та інвестиції у відновлювані джерела енергії стануть ключовою частиною енергетичної незалежності країни.

Він наголосив, що Велика Британія прагне унеможливити використання енергії як зброї. Для цього, окрім ізоляції росії, також необхідні інвестиції у чисті, дешеві та безпечні джерела енергії. На це спрямований план Powering Up Britain.

Шаппс підкреслив, що Велика Британія вже є світовим лідером у сфері відновлюваних джерел енергії. Так у 2022 році майже 40% електроенергії країни було вироблено з альтернативних джерел. Країна готова ділитися досвідом розгортання “зеленої” генерації. 

Зазначається, що учасники G7 також погодилися прискорити поступову відмову від викопного палива, зокрема вугілля. Вони погодилися працювати разом, щоб зупинити будівництво нових вугільних електростанцій.  

“Це підтверджується новими колективними цільовими показниками щодо використання офшорної вітрової та сонячної енергії для G7 – збільшити потужність офшорної вітрової енергії на 150 ГВт, а сонячної фотоелектричної енергії – до 1000 ГВт до 2030 року”, – йдеться у повідомленні.

В повідомленні пояснили, що на Велику Британію припадатиме чверть цілі офшорної вітрової енергії. 

Зазначається, що країна також стала лідером серед G7 у поступовій відмові від бензинових і дизельних автомобілів. Група взяла на себе зобов’язання досягти 50% продажів автомобілів і фургонів з нульовим рівнем викидів до 2050 року. 

В повідомленні підкреслили, що оскільки все більше країн відмовляться від викопного палива на користь відновлюваних джерел, це незворотньо перекриває важливий потік доходу для росії. 

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, міністри з питань клімату країн "Великої семи" (G7) можуть виступити за нові інвестиції в постачання газу, попри глобально узгоджені цілі щодо зміни клімату.

Читайте також
Чеські фермери вийшли на протест проти Green Deal
Чеські фермери вийшли на протест проти Green Deal

В уряді Чехії заявили, що деякі організатори демонстрації мають проросійські погляди або інші політичні цілі

Уряд визнав енергонезалежність одним з основних пріорітетів 2024 року
Уряд визнав енергонезалежність одним з основних пріорітетів 2024 року

Держфонд декарбонізації з 1 квітня буде наповнюватися за рахунок принципу "забруднювач платить"

Аналітики назвали 6 умов зеленого відновлення критичних секторів економіки України
Аналітики назвали 6 умов зеленого відновлення критичних секторів економіки України

Україні радять встановити ціни на промислові викиди вуглецю, які аналогічні європейським

Україна може відмовитися від субсидій ЄС для пом'якшення вимог Green Deal – євроЗМІ
Україна може відмовитися від субсидій ЄС для пом'якшення вимог Green Deal – євроЗМІ

Україна може отримати право на €96,5 млрд субсидій