Світовий розвиток систем накопичення енергії може сягнути 500 ГВт. Інфографіка Shutterstock

Світовий розвиток систем накопичення енергії може сягнути 500 ГВт. Інфографіка

Катерина Бєлоусова

Німеччині може стати третім за величиною ринком накопичувачів енергії

Світовий ринок накопичувачів енергії до 2031 року може досягти 500 ГВт, а 75% світового попиту на висококонсолідованому ринку припадатиме на США та Китай.

Попит у Європі відстає, і до 2031 року прогнозується лише 159 ГВт-год, повідомляє Stockhead.

"Зростання в Європі зупинилося, оскільки регуляторні бар’єри не можуть покращити економіку проєкту зберігання, — сказав голова світового відділу зберігання енергії WoodMac Ден Шрив. – Обмежений доступ до ринків електроенергії та відсутність можливостей накопичення доходів у поєднанні з відсутністю аукціонів на ринку потужності знизили інвестиції в мережеві сховища в Європі".

В матеріалі зазначили, що попри це, ринок накопичувачів енергії в Німеччині продовжує зростати і до 2030 року стане третім за величиною ринком накопичувачів енергії після США та Китаю – прогнозується 32 ГВт-год для країни, 61% від житлового сегмента.

stockhead.com.au

Графік: Прогноз потужності десяти найбільших ринків зберігання енергії: 2021-2031 (ГВт-год). Джерело: Wood Mackenzie.

Однак план Європейської комісії REPowerEU ще більше підштовхне ринок зберігання енергії в ЄС, оскільки він передбачає більшу частку постачання відновлюваної енергії в країнах-членах ЄС.

Європа вже спостерігала збільшення на 12 ГВт-год з моменту запуску плану в травні 2022 року, який встановлював ціль у 600 ГВт для ринку сонячної фотоелектричної енергії та зобов’язувався спростити процедури отримання дозволів як для накопичувачів, так і для фотоелектричних систем.

"Хоча REPowerEU не встановлює конкретну ціль щодо накопичення енергії, більш високі цілі щодо постачання відновлюваних джерел стимулюватимуть попит на гнучкі рішення в галузі енергетики, зокрема накопичувачі енергії", – додав Шрив.

У США прогнозують зниження попиту на 2022 і 2023 роки на 34% і 27% відповідно через антидемпінгові спори і зниження динаміки введення сонячної енергетики.

Попит на системи накопичення в Європі відстає від  Китаю і США, але різке зростання ВДЕ, дефіцит газу і перевантажені міжсистемні мережі можуть дати поштовх розвитку мережевого ринку регіону в наступні десятиліття.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, за останні 4 роки одним з основних напрямів розвитку акумуляторних батарей стало спільне будівництво обʼєктів ВДЕ з 25% нових потужностей систем накопичення енергії (СНЕ).

Читайте також
У Франції хочуть штрафувати магазини на €750 за відкриті двері
У Франції хочуть штрафувати магазини на €750 за відкриті двері

Через спекотну погоду попит на кондиціонери збільшується

Україна впровадить енергетичне маркування за оновленими вимогами ЄС
Україна впровадить енергетичне маркування за оновленими вимогами ЄС

Українські підприємства матимуть рівні конкурентні можливості з європейськими виробниками, а імпортери зможуть пропонувати тільки ті товари, що відповідатимуть вимогам технічного регламенту

В ЄС хочуть збільшити ціль енергозбереження до 14,5%
В ЄС хочуть збільшити ціль енергозбереження до 14,5%

Очікується, що змінена директива буде легко прийнята

НКРЕКП зробила перший крок для впровадження систем накопичення енергії в Україні
НКРЕКП зробила перший крок для впровадження систем накопичення енергії в Україні

Основне завдання СНЕ – оптимізація роботи ринку електроенергії