До 2030 року деякі професії в Україні втратять актуальність — матимуть менший попит або й повністю зникнуть, але появиться ціла низка нових спеціальностей, серед яких — дизайнер сміття.
Список професій майбутнього представили центр "Розвиток корпоративної соціальної відповідальності" спільно з Career Hub.
Проаналізувавши ринок праці та сучасні технології, експерти дійшли висновку, що багато робочих місць у недалекому майбутньому — це робота сьогодення, але зі ще більшою технологічністю.
Усі припущення дослідників базуються на екологічних, соціальних і технологічних тенденціях, що відбуваються в суспільстві.
Згідно з дослідженням, дизайнер сміття розроблятиме розумні методи перероблювання сміття у великих масштабах. Людина на такій посаді повинна буде мати досвід у галузі матеріалознавства та промислового дизайну. До обов'язків сміттєвого дизайнера, зокрема, входитиме визначення найефективніших способів використання та повторного використання сміття.
Також до 2030 року можуть стати дуже актуальними такі професії:
- космічний пілот;
- менеджер з етичних питань;
- консультант цифрової реабілітації;
- компаньйон для літніх людей;
- куратор особистої пам'яті;
- менеджер подорожей у віртуальній реальності;
- контролер магістралей;
- виробник частин тіла;
- радник із цифрових валют;
- хірург для збільшення пам'яті.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що екологія ввійшла до списку галузей, фахівці яких матимуть найбільший попит уже через п'ять років.