Ексначальниці Держгеокадастру висунули звинувачення щодо приватизації частини нацпарку mk-oblrada.gov.ua

Ексначальниці Держгеокадастру висунули звинувачення щодо приватизації частини нацпарку

Катерина Бєлоусова

Чиновниці загрожує позбавлення волі на строк до 5 років

На Миколаївщині ексначальниці одного з управлінь Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру заочно повідомили про підозру щодо передачі у приватну власність 23 гектарів національного природного парку "Бузький Гард".

Чиновницю за погодження дозвільних документів підозрюють у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, повідомляє Миколаївська обласна прокуратура.

Слідство встановило, що підозрювана неналежно виконувала свої службові обов`язки та  проявила злочинну недбалість. Заповідну територію Первомайського району передали у власність 11 особам.

“Своїми діями зловмисниця спричинила збиток державі майже на 630 тисяч гривень”, – йдеться у повідомленні.

У пресслужбі підкреслили, що санкції частини 2 статті 367 Кримінального кодексу передбачають позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом до 750 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або без такого.

Нагадаємо, у 2022 році екоактивісти звернулися до Генпрокуратури щодо підозри Держгеокадастру у свідомому не вживанні заходів для збереження природно-заповідного фонду Дніпропетровщині.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, екоактивісти розкритикували проєкт інструкції Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів з ведення державного кадастру територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Документ збільшує ризик “дерибану”, оранки, забудови заповідних територій, легалізації незаконних рішень, а також зменшує можливість громадського контролю та доступу науковців до даних.

Читайте також
На Донеччині з'явився новий заказник “Хрестищенські Пагорби”
На Донеччині з'явився новий заказник “Хрестищенські Пагорби”

Ці території є дуже цінними в умовах техногенно розвинутої східної області

Луцька прокуратура повернула державі землі нацпарку на 485 млн грн
Луцька прокуратура повернула державі землі нацпарку на 485 млн грн

Їх вилучили у національного природного парку незаконним шляхом