На Шрі-Ланці Високий суд Коломбо розглядає справу щодо пожежі на кораблі X-Press Pearl, яка призвела до екологічної катастрофи.
Головним обвинувачуваним у справі став капітан судна, громадянин РФ Віталій Тюткало, передає ВВС.
Як зазначається, уряд Шрі-Ланки зажадав від компанії-судновласника компенсації у розмірі 40 млн доларів. Сума включає витрати на допомогу в гасінні пожежі і покриття збитків 50 тисячам осіб, більшість з яких – рибалки.
Крім того, влада Шрі-Ланки наполягає на тому, що причиною пожежі став витік азотної кислоти. Компанія-судновласник визнала, що екіпаж дійсно виявив витік ще 11 травня, але Індія і Катар відмовили судну в стоянці, тож корабель кинув якір при першій можливості.
Наразі неясно, чи отримувало судно X-Press Pearl дозвіл увійти в води Шрі-Ланки, але в країні вже почалися акції протесту, учасники яких вимагають від уряду з'ясувати це і покарати винних.
Перше слухання у справі відбулося 15 червня. Головним обвинувачуваним називають капітана судна – росіянина Віталія Тюткала. Його звинувачують в порушенні закону, що забороняє несанкціоноване скидання забруднюючих речовин в море.
Сам Тюткало жодних коментарів з приводу справи не давав. Наразі його телефон недоступний.
За інформацією CNN, підозрюваного відпустили під заставу у 2 млн шрі-ланкійських рупій (10 тис. доларів США).
За даними резюме, розміщеного на сайті вакансій для моряків, Віталію Тюткалу 50 років. Освіту він здобув у Владивостоці, має великий досвід роботи на вантажних суднах.
Разом з капітаном у справі про халатність і заподіянні шкоди проходять ще 14 членів екіпажу. Звинувачення поки не висунули, однак їм заборонили залишати межі країни.
Судові слухання поновлять з 15 липня.
Раніше ЕкоПолітика писала про те, що Шрі-Ланка опинилася на порозі екологічної катастрофи через забруднення прибережної зони. Внаслідок пожежі, яка сталася 20 травня на контейнеровозі X-Press Pearl неподалік Коломбо, на берег вимило тонни пластикових відходів.
Влада країни заявляла, що Шрі-Ланка стикається з найбільшим забрудненням пляжів в історії країни. За словами екологів, мікропластик завдаватиме шкоди країні роками.