Екологи з Київського еколого-культурного центру звинуватили лісівників з Бердичівського лісгоспу, Житомирщина, у знищенні популяції рідкісної червонокнижньої рослини плауна колючого.
Плаун зник через нещодавню суцільну рубку, повідомляє КЕКЦ у Facebook.
Зазначається, що осередок плауна колючого біологи виявили у 2015 році у 43 кварталі Беричівського лісгоспу. У листопаді 2023 року біологи обстежили ділянку і виявили, що після суцільної вирубки рослина зникла.
“Знищення популяцій рідкісних червонокнижних рослин під час рубок лісниками – дуже масове явище нині в Україні. Від рубок гинуть лісові орхідеї, підсніжники, сон-трава, дифазіаструм, вовчоягідник”, – наголосили екологи.
Як відомо, плаун колючий, або річний, – багаторічна, вічнозелена, тіньовитривала спорова рослина, яка нагадує ялинку або йоржик. Цей плаун – лікарська рослина, яка росте у хвойних та мішаних лісах.
Нагадаємо, екоактивісти з “Української природоохоронної групи” звинуватили державне підприємство "Ліси України" у продовженні незаконного знищення старовікових лісів під час санітарних рубок. Вони також звинуватили державу в ігноруванні таких рубки та необхідність збереження старовікових лісів
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Київщині джипери облаштували гоночні траси у заказниках "Козинський" та “Васильківські Карпати”, де вже знищили всю популяцію червонокнижної рослини гронянкі півмісяцевої.