Українські екологи наполягають на якнайшвидшому ухваленні законопроєкту №4461 "Про території Смарагдової мережі".
Про це йшлося під час пресконференції, організованій ГО "Українська природоохоронна група", повідомляє Укрінформ.
Як повідомляється, Смарагдова мережа орієнтована на збереження конкретних видів та оселищ. В Україні це 264 види тварин та 117 видів оселищ, для кожного з яких прописані умови їхнього збереження.
"377 смарагдових об’єктів в Україні вже існує, Бернський комітет їх визнав. Але, на жаль, юридичного статусу станом на сьогодні вони не мають. Дуже важливо, що на карті Держгеокадастру ці об’єкти нанасено і навіть при проведенні ОВД враховується оцінка впливу на Смарагдову мережу. Але дуже важливо мати саме юридичне підґрунтя і законодавче регулювання, тому важливо ухвалити цей законопроєкт", – наголосила депутат Верховної Ради Юлія Овчинникова.
Водночас еколог Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" Катерина Полянська зазначила, що це не означає повної заборони господарської діяльності на територіях Смарагдової мережі.
"Смарагдова мережа — це не повна заборона всієї господарської діяльності. Це ефективний менеджмент з різноманітними підходами, який зорієнтований на збереження видів та оселищ природи та який враховує особливості територій регіонів і підбирає належні заходи ведення діяльності на них", – сказала вона.
"Країни, які мають найбільшу кількість природоохоронних територій, мають найвищий рівень життя. Навряд чи це просто збіг. У Норвегії, Швеції, Швейцарії, де відсоток природоохоронних територій найвищий у Європі, чистіше повітря, вода, можливість бачити за вікном прекрасні гори, а не заводи чи кар’єри. Люди там довше живуть, мають краще здоров'я, психічний стан і вищий індекс щастя", – наголосив голова громадської організації "Українська природоохоронна група" Олексій Василюк.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що EBА та НАЗК звернули увагу, що поточна редакція проєкту закону "Про території Смарагдової мережі" містить корупційні ризики.