Комітет парламенту з питань екологічної політики та природокористування на засіданні в середу, 10 березня, підтримав і затвердив законопроєкт № 4167-д "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення" до повторного першого читання.
Про результати засідання на своїй сторінці у Facebook написав голова комітету Олег Бондаренко. За законопроєкт проголосувало 11 народних депутатів.
Цей законопроєкт передбачає:
- забезпечення високого рівня захисту довкілля шляхом впровадження інтегрованого дозволу;
- визначення видів діяльності, які вимагають інтегрованого дозволу;
- вимоги щодо застосування найкращих доступних технологій і методів управління;
- моніторинг викидів і контроль суб’єктів господарювання, які отримали інтегрований дозвіл.
"Під час доопрацювання було розглянуто пропозиції та зауваження, які надійшли на Комітет, зокрема це й зауваження від НАЗК, від Комітету з питань антикорупційної політики, Комітету з питань євроінтеграції, ГНЕУ, народних депутатів, представників бізнес-асоціацій та громадських організацій", — написав Бондаренко.
Водночас представники бізнесу під час обговорення внесли низку зауважень, які у фіналі так і не було враховано комітетом.
Зокрема, президентка Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок на своїй сторінці у Facebook зазначила, що Міністерство захисту довкілля може не справитися з підготовкою понад 30 НДТМ (найкращих доступних технологій і методів управління).
"Сама концепція законопроєкту з 2018 року розроблялась і насилу сформувалася в проєкт закону з технічною допомогою ЄС. Надалі треба буде розробити більш як 30 НДТМ. Ми вже бачимо, з якими труднощами зіштовхнулися під час реалізації закону з МЗВ... Потрібно набирати нових людей, формувати відділи, мати потужну аналітику, оскільки Міндовкілля буде певним арбітром, який враховуватиме й економічний складник під час видачі дозволів", — вказала екологиня.
Вона заявила, що фінальний, докорегований текст став більш збалансованим, ніж попередні версії.
"Однак будемо уважно спостерігати за змінами, щоб не залишилося у фінальному тексті ризиків, пов’язаних із некоректними поняттями (їх обов’язково варто увідповіднити до чинного законодавства), а також наполягаємо на здійсненні контрольної функції за загальним правилом", — підсумувала Циганок.
Нагадаємо, Верховна Рада 16 лютого провалила голосування й відправила на доопрацювання скандальний законопроєкт № 4167 "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення".
ЕкоПолітика проаналізувала текст законопроєкту №4167, який доопрацювали до повторного першого читання.