Екокомітет рекомендував Верховній Раді ухвалити програму "Питна вода України" shutterstock

Екокомітет рекомендував Верховній Раді ухвалити програму "Питна вода України"

Олена Яценьо

Нинішня нормативно-правова база, за якою здійснюють діяльність підприємства централізованого водопостачання та водовідведення, значною мірою застаріла

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні й за основу законопроєкт № 5723 "Про Загальнодержавну цільову соціальну програму "Питна вода України" на 2022–2026 роки.

Про це повідомив представник Кабінету міністрів у парламенті Тарас Мельничук на своєму телеграм-каналі.

Проєкт закону № 5723 пропонує врегулювати на законодавчому рівні питання затвердження нової Загальнодержавної цільової соціальної програми "Питна вода України" на 2022-2026 роки.

За словами Мельничука, виконання заходів Програми дасть змогу забезпечити сталий розвиток і реконструкцію систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення населених пунктів України, а також забезпечити населення України якісною питною водою в достатній кількості.

Він додав, що станом на сьогодні нормативно-правова база, відповідно до якої здійснюють свою діяльність підприємства централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, значною мірою застаріла, містить низку суперечностей і не відповідає європейським нормам.

Нагадаємо, що 19 листопада Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт № 5723 "Про загальнодержавну цільову соціальну програму "Питна вода України" на 2022-2026 роки.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька заявила, що Україну вже через кілька десятків років може спіткати дефіцит якісної питної води.

Читайте також
Міндовкілля представило проєкти ДСТУ щодо моніторингу якості води за нормами ЄС
Міндовкілля представило проєкти ДСТУ щодо моніторингу якості води за нормами ЄС

Це один із кроків для створення ефективної державної системи контролю стану навколишнього середовища

Вперше в історії глобальна система кругообігу води вийшла з рівноваги, – вчені
Вперше в історії глобальна система кругообігу води вийшла з рівноваги, – вчені

Дослідники попереджають, що наслідки будуть ще більш катастрофічними, якщо не вжити термінових заходів

Названо найбрудніші та найчистіші річки Львівщини
Названо найбрудніші та найчистіші річки Львівщини

Порівняно з минулим місяцем, якість води у 5 річках покращилася, у 4 – погіршилася