Екоактивісти зібралися разом, щоб урятувати Осокорки

Екоактивісти зібралися разом, щоб урятувати Осокорки

Маргарита Толстих

Під час мітингу також підписали звернення до президента Володимира Зеленського із вимогою поопікуватися долею озер на Осокорках

3 квітня у Києві екоактивісти зібралися на Великий інформаційний мітинг на пісках, щоб урятувати екопарк "Осокорки".

Відео із місяця події опублікували у спільноті Facebook "Екопарк Осокорки".

Мітинг розпочали о 12:00. Екоактивісти зібралися поблизу будівельного паркану між озерами Небреж і Тягле. Стояли із блакитними прапорами громадської організації та плакатами. На одних із них - заклик рятувати Осокорки. Інший плакат показує фотоісторію однойменного екопарку.

На кадрах видно, що просто поза спинами мітингарів - будівельні крани та "скелети" недобудов. Поблизу - купи будівельного сміття.

Все це, кажуть активісти, дії незаконного забудовника. Підприємство хоче засипати озера на Осокорках та почати будівництво житлового комплексу.

Місцеві мешканці виступають проти забудови. Кажуть, що хочуть не черговий довгобуд, а зону для відпочинку. Тим паче, що за десятиліття існування озер навколо них уже сформувалася своя унікальна екосистема.

Екоактивісти вже підписали звернення до президента України з вимогою захистити озера на Осокорках від свавілля забудовника. Також кияни, які прийшли на мітинг, допомогли активістам прибрати біля озер Небреж і Тягле. Таким чином озера вже почали готувати до купального сезону.

Як писала ЕкоПолітика раніше, київські екоактивісти звернулися до Зеленського через знищення озер на Осокорках. Вони вимагають винести це питання на розгляд РНБО.

Читайте також
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 15-21 лютого. Дайджест
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 15-21 лютого. Дайджест

Цього тижня традиційно кілька незаконних рубок і одразу два випадки незаконного видобування мінеральних вод

У ЄС оцінили свій прогрес у досягненні екологічних цілей: результати їм не сподобалися
У ЄС оцінили свій прогрес у досягненні екологічних цілей: результати їм не сподобалися

Зокрема, повний провал зафіксували у повторному використанні матеріалів та збільшенні поглинання парникових газів у землеробстві та лісовому господарстві