На Закарпатті екоактивісти вимагають від влади скасувати передачу Вільшанського водосховища на річці Теребля, яке ще називають Закарпатське море, у приватну власність для готельної діяльності.
Небайдужі українці за 2 роки розчистили узбережжя водосховища від тонн сміття та намагалися створити заповідний обʼєкт, однак територією зацікавились саме ті чиновники, яких просили допомогти вберегти ці землі, повідомляє спільнота Chysto.de у Facebook.
Екоактивісти розповіли, що очищення Закарпатського моря розпочалося у жовтні 2020 року. За цей час вони зібрали 110 тонн відходів, серед яких 57 тонн вторсировини, що не потрапили на сміттєзвалища. Щоб врятувати водосховище від сміттєвої навали, люди з різних куточків України, навіть деякі артисти та медійники, провели 17 дво- та триденних екопікніків-прибирань.
Однак екоактивісти дізналися, що розчищену територію передадуть у приватну власність для готельної діяльності.
Автори пояснили, чому таке рішення є неприпустимим, адже:
- це унікальної краси та цінності земля державної форми власності, що знаходиться біля нацпарку "Синевир" та має берегозахисне значення;
- екоактивісти неодноразово звертались до влади з проханням допомогти вирішити проблему зі сміттям та підтримати ідею заповідання земель;
- територією зацікавились саме ті чиновники, до яких вони звертались з проханням допомогти вберегти ці землі;
- процес оформлення передачі землі протягом року здійснювався таємно, без жодних громадських обговорень та публікацій. За цей час екоактивісти провели 11 прибирань.
“Виходить, навіть під час війни, коли за Священну Українську Землю ллється кров, при владі знаходяться ті, що зневажають свій народ і дбають тільки про власне збагачення. Хочемо жити у свідомому та справедливому українському суспільстві”, – наголосили автори.
Вони вимагають:
- скасувати розпорядження Закарпатської ОВА №296 та №297 від 28.06.2022;
- посприяти у створенні на цій території ландшафтного заказника “Берег Закарпатського Моря”.
Нагадаємо, на Закарпатті пів сотні людей прибрали від сміття берег Вільшанського водосховища, яке відоме також як "Закарпатське море".
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Закарпатті громадська організація “Дунайсько-Карпатська програма” разом із Карпатським біосферним заповідником почали заводнювати “Долину нарцисів”, щоб вберегти її від наслідків зміни клімату.