Екоактивісти розпочали кампанію з вимогою закрити київське комунальне підприємство facebook.com/kekz.ua

Екоактивісти розпочали кампанію з вимогою закрити київське комунальне підприємство

Ганна Велика

Вони також домагатимуться відкриття кримінальної справи проти його очільника

Представники Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) заявили про свій намір домогтися закриття комунального підприємства "Плесо". Вони впевнені, що створене для захисту водних об'єктів столиці КП, насправді їх систематично псує та знищує.

Про це екоактивісти оголосили на сторінці центру у Facebook.

Фахівці заявили, що київська влада вже давно веде запеклу боротьбу проти навколишнього середовища та створила для цього “кілька спецКП, які спеціалізуються на знищенні природи Києва”. Одним із найбільш показових вони назвали КП "Плесо", яке, на їхню думку, винне у знищенні Оболонського острова.

Представники КЕКЦ передали з цього приводу скаргу до прокуратури з вимогою притягнути керівництво КП “Плесо” до кримінальної відповідальності, зокрема його генерального директора Вячеслава Савицького. Також активісти пригадали посадовцям комунального підприємства їхню бездіяльність та некомпетентність щодо озера Синє на Виноградарі, яке, на думку фахівців КЕКЦ, загинуло саме через неї.

“У нормальній європейській країні за висохле озеро з КП "Плесо" запитали б по всій суворості (як, ціле озеро в місті пропало!), а в нас київська влада вдає, що це його не стосується”, – обурилися у КЕКЦ.

Згідно з дослідженнями екологів центру, кожне третє озеро в Києві частково забудоване, на кожне друге робили замах забудовники, понад 40 водойм знищено.

На їхню думку, "Плесо" практично нічого не робить для захисту київських водних об’єктів, а головною його метою є “рубати бабло на так званому "облагороджуванні" або гламуризації”. До переліку знищених КП об’єктів активісти додали також зелений берег у Гідропарку через його бетонування та варварське знесення дерев.

“Тому Київський еколого-культурний центр починає кампанію по закриттю відомого корупційного та антиекологічного комунального підприємства "Плесо", – підсумували активісти.

На початку року ЕкоПолітика писала про те, що за зверненням екологів КЕКЦ поліція відкрила кримінальну справу за знищення “Київводоканалом” частини ландшафтного заказника "Деснянські луки".

Читайте також
У Переяславі екоактивісти зібрали понад 700 кг вторсировини
У Переяславі екоактивісти зібрали понад 700 кг вторсировини

Кошти, виручені за неї, спрямують на створення системи збору та переробки вторинної сировини в Переяславі та на території студмістечка Університету Григорія Сковороди

Волонтери “перетворили” кришечки з-під пляшок на 3 дрони та реанімобіль для ЗСУ
Волонтери “перетворили” кришечки з-під пляшок на 3 дрони та реанімобіль для ЗСУ

Наступна мета – зібрати 10 млн кришечок на купівлю ще 5 БпЛА

80-річні екоактивістки з молотком атакували Хартію вольностей у Британській бібліотеці
80-річні екоактивістки з молотком атакували Хартію вольностей у Британській бібліотеці

Вона стала першим документом, у якому письмово закріплено принцип, що король і його уряд не стоять вище закону

Переселенка з Маріуполя долучилася до прибирання пляжу в Італії. Фото
Переселенка з Маріуполя долучилася до прибирання пляжу в Італії. Фото

В рамках глобальної акції волонтери за день прибрали 3,6 мільйона кг пластику