На Закарпатті погодили 6 висновків з оцінки впливу на довкілля для будівництва нових гребель на вільнотекучих ділянках річок для будівництва малих ГЕС.
Екоактивісти з “Української природоохоронної групи” у Facebook розкритикували таку ініціативу та припустили, що основною метою будівництва ГЕС з незначною генерацією є заробіток в на державних дотаціях.
Зазначається, що це не перша спроба масового будівництва ГЕС на Закарпатті. Однак попередні проєкти скасували завдяки протидії громадськості.
В повідомленні розповіли, що ГЕС планують побудувати на річках Тересва, Шопурка, Стоговка та Балцатул. Наразі в реєстрі ОВД є інформація про будівництво ще чотирьох ГЕС на Тересві.
Активісти підкреслили, що Європарламент підтримав закон щодо відновлення вільної течії на мінімум 25 000 км річок в ЄС.
“Наша ж влада, розповідаючи про зелене відновлення та євроінтеграцію, фактично сприяє знищенню річок і перетворенню їх у каскад ставків”, – додали вони.
Екоактивісти надіслали зауваження до нових проєктів ГЕС і закликали Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів та Закарпатську ОВА ухвалювати рішення при розгляді звітів з ОВД базуючись на збереження довкілля, а не політичної доцільності.
Нагадаємо, на Закарпатті можуть побудувати першу у світі безплотинну ГЕС на 50кВт/год, яку запатентували четверо мукачівців.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Угорщину закарпатські річки принесли близько 90 тонн пластикового сміття, здебільшого пляшок, які вкрили річище та береги Бодрогу. На Закарпатті не налагоджено утилізацію відходів і люди просто викидають його у річки.