В Україні з'явився дистанційний освітній курс “Громадянам про моніторинг якості повітря”, щоб познайомити учасників з всебічними питаннями забрудненого повітря.
Курс розробила громадська спілка "Досить труїти Кривий Ріг!", повідомляє ВУМ online.
Організатори проєкту запевняють, що курс буде корисним для мешканців міст та селищ, які потерпають від забрудненого повітря, для еко-активістів та проактивних громадян, журналістів, які працюють з екологічною інформацією та студентів екологічного профілю.
В Україні близько двох третин населення проживає на територіях, де стан атмосферного повітря не відповідає гігієнічним нормативам. Через це, за даними ВООЗ, передчасно помирають вчетверо більше людей, ніж у п’яти найчистіших країнах світу.
“Проблему необхідно вирішувати, і громадськість відіграє важливу роль у цьому процесі”, – сказано в матеріалі.
Як відомо, 9 з 10 людей у світі дихають забрудненим повітрям, яке обумовлює кожен десятий випадок дитячої смерті у віці до п’яти років. Також доведено, що забруднення повітря в тій чи іншій мірі може вплинути на розвиток хвороб серця, легень, діабету, деменції, призвести до проблем з печінкою. Токсичне повітря впливає на репродуктивну систему, розвиток ембріонів та дітей.
Щоб дізнатися, що робити у випадку забруднення можна взяти участь в освітньому курсі, зареєструвавшись за посиланням.
В рамах програми учасникам розкажуть про шкідливі речовини та їх вплив на здоров'я, про джерела та найпоширеніші причини забруднення.
Курс передбачає опрацювання методів оцінки безпечності повітря та системи моніторингу його якості, ознайомлення зі станом державного та громадського моніторингу в Україні.
Експерти розкажуть, як правильно обирати необхідну станцію, місце для її встановлення, пояснять основні принципи обслуговування та навчать аналізувати результати вимірювань. Вони поділяться досвідом організації системи громадського моніторингу якості повітря у локальній громаді, та розкажуть, як для цього зібрати кошти.
Окрім того учасників курсі навчать захищати власні екологічні права.
Курс розробили ГС "Досить труїти Кривий Ріг!" та команда платформи громадянської освіти ВУМ online в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, яку здійснює Міжнародний фонд "Відродження" за фінансової підтримки Швеції.
Нагадаємо, у Кривому Розі на сховищі небезпечних відходів "АрселорМіттал" сталась аварія.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Кам'янському погіршилася якість повітря до шкідливої для дітей і літніх людей.