Доопрацьований законопроєкт "Про екоконтроль" створює завідомо неробочу модель, — EBA shutterstock

Доопрацьований законопроєкт "Про екоконтроль" створює завідомо неробочу модель, — EBA

Олекса Франко

Європейська бізнес-асоціація наполягає на доопрацюванні проєктів №3091 та 4167 з урахуванням зауважень бізнесу

Проєкт закону №3091 "Про державний екологічний контроль", замість того щоб прибрати огріхи чинної системи, фактично створює правові колізії та пропонує завідомо неробочу модель.

Про це заявили в пресслужбі Європейської бізнес-асоціації (EBA) в середу, 12 травня.

На думку бізнесу, усі питання, пов’язані з контролем за діяльністю підприємств, мають залишатися в межах чинного Закону про державний нагляд і контроль у сфері господарської діяльності. Водночас природоохоронну функцію екологічної інспекції справді потрібно посилити. Це можна зробити шляхом налагодження співпраці з іншими інституціями, посилення вимог до інспекторів та їхньої мотивації, протидії корупції.

Також в асоціації звернули увагу на законопроєкт №4167 "Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності", який покликаний запровадити необхідні європейські засади.

Зазначається, що за очевидно відсутньої державної підтримки він матиме катастрофічні наслідки для вітчизняної економіки. Яскравий приклад цього – труднощі з виконанням Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ), щодо реалізації якого й досі точаться дискусії.

"Водночас є й інші фактори, які спотворюють цю важливу євроінтеграційну реформу: невідповідність системи автоматизованого моніторингу викидів нормам ЄС, незалученість бізнесу та профільних органів влади до розроблення НДТМ та нереалістичні строки для їх впровадження, відсутність пілотного періоду для запуску реформи, брак будь-якого бачення щодо реалізації реформи в енергетичному секторі – того ж таки НПСВ тощо. Усе це є в Директиві 2010/75/ЄС та має бути зображено у проєкті закону", – наголошують представники EBA.

З огляду на це Європейська бізнес-асоціація не підтримує жоден із зазначених законопроєктів у поточній редакції та наполягає на їхньому доопрацюванні, щоб бажані прогресивні реформи екологічного контролю та промислового забруднення не перетворилися на тягар для бізнесу.

Напередодні ЕкоПолітика повідомляла, що Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування підтримав скандальний законопроєкт "Про екоконтроль".

Читайте також
Парламентський екокомітет проведе засідання 7 листопада: порядок денний
Парламентський екокомітет проведе засідання 7 листопада: порядок денний

Нардепи розглянуть один профільний законопроєкт за наявності висновку науково-експертного управління

Уряд схвалив три важливі євроінтеграційні документи у довкіллєвій сфері
Уряд схвалив три важливі євроінтеграційні документи у довкіллєвій сфері

Зокрема, прийняте рішення про додатковий час для адаптації бізнесу до нових правил у сфері управління відходами

Зеленський підписав закон про основні засади державної кліматичної політики
Зеленський підписав закон про основні засади державної кліматичної політики

Його прийняття є однією з вимог ЄС в рамках Ukraine Facility Plan