Згідно з планами Регіональної газової компанії (РГК), на території України з 2023 року розпочнуть постачати 20% суміш водню з газом уже комерційним споживачам на п’яти так званих водневих островах.
Про це керівник водневого проєкту РГК Станіслав Казда розповів порталу Green Deal.
Як пояснив експерт, ідеться про п’ять водневих полігонів, на яких невдовзі розпочнуться вогневі випробування зі спалювання 20% суміші на газових приладах: котлах, колонках, плитах.
Також, за словами Казди, компанія готується до експериментів із використання синтетичного метанолу й аміаку в межах поставки вже кінцевим споживачам. "Це перспектива 2022–2023 років", — стверджує він.
Утім, керівник водневого проєкту РГК наголосив, що на фоні багатьох розмов про перспективи водню в Україні досі немає розуміння, скільки енергії буде потрібно для кожної з галузей, як буде розподілена ця потреба по території країни.
"Без цього енергетикам буде складно рухатись далі і визначати напрямки для інвестицій. Одночасно, якщо більшість європейських країн вже "легалізували" біометан і мають досвід роботи з іншими синтетичними газами, то в Україні вони все ще заборонені", — зазначив Казда.
Він також нагадав, що нині в парламенті є пакет законів, які прирівняють біометан до природного газу.
За словами експерта, це стане першим кроком для того, щоб пізніше можна було застосувати до водню стандарти та норми, які використовуються в Україні.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Україна та ще три країни хочуть створити "водневий коридор" до ЄС на базі газотранспортних систем.