Дністровська ГЕС вдвічі зменшила виробіток електроенергії: які причини shutterstock

Дністровська ГЕС вдвічі зменшила виробіток електроенергії: які причини

Катерина Бєлоусова

У липні зафіксовано найменше середнє значення припливу води за останні 37 років

На Дністровській ГЕС у липні 2022 року через малу водність виробіток електроенергії зменшився на 43% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року.

Однак ПрАТ “Укргідроенерго” забезпечило необхідні екологічні скиди в нижній б’єф з Дністровського водосховища, повідомляє “Укргідроенерго”.

За 28 днів липня 2022 року приплив до Дністровського водосховища дорівнював 64 м3/с, що становить лише 19 % місячної норми та 99 % забезпеченості. 

За даними "Укргідрометцентру", це найменше середнє значення припливу води у липні за весь період експлуатації Дністровського водосховища з 1985 року.

“За останню декаду липня середньодобовий приплив води до Дністровського водосховища зменшився більше ніж втричі у порівнянні з середніми значеннями за багато років”, – зазначили в повідомленні. 

Для забезпечення компенсуючих попусків води в нижній б’єф Дністровського водосховища на рівні не менше 110 м3/с, "Укргідроенерго" формувало свою відповідну торгівельну стратегію на ринку електроенергії.

"У зв’язку з природними явищами засухи та маловоддя, компанією було скориговано стратегію торгівлі, оскільки найважливішим є забезпечення санітарного попуску та економія водних ресурсів", – сказав Богдан Сухецький, заступник генерального директора з комерційної діяльності.

Також, за інформацією "Укргідрометцентру", враховуючи довгостроковий прогноз погоди, можна очікувати і надалі збереження низького припливу з тенденцією до зниження, що призведе до зменшення виробітку електроенергії на Дністровській ГЕС в порівнянні з попередніми роками та подальшого зниження рівнів в Дністровському водосховищі для забезпечення мінімальних екологічних попусків в нижній б’єф згідно Правил експлуатації водосховищ Дністровського комплексного гідровузла.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, "Укргідроенерго" вивчає технологічні можливості для генерації "зеленого" водню на Дніпровській ГЕС.

Читайте також
Що варто робити восени для збереження водойм чистими: фахівці розповіли
Що варто робити восени для збереження водойм чистими: фахівці розповіли

Осінь – вдалий час для того, щоб звернути увагу на стан річок та озер

Українцям пояснили, чому так сильно обмілів Дністер
Українцям пояснили, чому так сильно обмілів Дністер

Припущення, які робили у соцмережах, дійсно є серед причин екологічного лиха

Ліс замість водосховища: еколог розповів про відновлення території після підриву Каховської ГЕС
Ліс замість водосховища: еколог розповів про відновлення території після підриву Каховської ГЕС

Фахівці постійно стежать за змінами в екосистемах ложа дна на місці штучної водойми