Дніпровський меткомбінат зобов’язують пройти екологічний аудит Укрінформ

Дніпровський меткомбінат зобов’язують пройти екологічний аудит

Олекса Франко

Підприємство оголосило про намір збільшити обсяги викидів у грудні 2020 року

Незважаючи на відмову ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат" отримувати дозвіл на збільшення обсягів викидів у повітря, підприємство все одно має пройти обов’язковий екологічний аудит.

На цьому наголошує голова Кам’янської міської екологічної комісії Олександр Лукашов.

За його словами, робота комбінату є важливою для міста, адже забезпечує тисячі робочих місць і податкові надходження до бюджету. Проте господарська діяльність ДМК, як зауважує Олександр Лукашов, має здійснюватися тільки в межах екологічних норм, встановлених чинним законодавством.

"І екологічна комісія, і мешканці Кам’янського мають знати реальні обсяги шкідливих викидів, які здійснює "Дніпровський металургійний комбінат". Це дасть відповідь за питання, чи дотримується підприємство чинних норм законодавства. Місто зацікавлене в його роботі. Проте ця діяльність не має виходити за межі закону", – говорить очільник екологічної комісії.

Станом на сьогодні ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат" є банкрутом. Це означає, що підприємство здійснює лише поточну господарську і виробничу діяльність. Водночас інвестиційні та довгострокові проєкти не реалізуються. Таке положення, зазначає Олександр Лукашов, може стати підґрунтям для відмови у проведенні екологічного аудиту.

"Посилаючись на брак фінансування, комбінат може просто відмовитися проводити такий аудит. Не відкидаю того, що для проведення перевірки знадобиться сприяння небайдужих громадян – представників бізнесу, громадських організацій, комерційних структур. Це непопулярний крок. Проте він може бути найбільш дієвим для подальших зрушень на шляху до поліпшення екології міста. В іншому разі можемо скільки завгодно в порожнечу обурюватися задимленням, що йде від ДМК", – зазначає депутат.

Олександр Лукашов запропонував зміни до Закону України "Про екологічний аудит". Вони передбачають обов’язкове проведення аудиту для підприємств металургії та гірничо-металургійного комплексу, що мають наміри збільшити об’єми викидів у повітря. Також ініціативою передбачено обов’язок замовника аудиту публікувати його результати для вільного ознайомлення громадськістю.

"Якби така норма була внесена в Закон і діяла, то відразу після оголошення намірів про збільшення викидів ДМК мав би пройти екологічну перевірку. Нині бачимо негативні наслідки відсутності такої норми", – говорить очільник екологічної комісії.

ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат" оголосило про намір збільшити обсяги викидів у грудні 2020 року. Підприємство запланувало трикратний приріст – з 80 тис. тонн до 240 тис. тонн шкідливих речовин. Такі наміри викликали обурення громади міста, оскільки підприємство є ключовим забрудником – на нього випадає 94% всіх шкідливих викидів в атмосферу.

Після втручання в ситуацію очільника міста Кам’янського, екологічної комісії та громадськості комбінат заявив про відмову від отримання відповідних дозволів.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що у 2021 році Державна екологічна інспекція проведе приблизно 30 планових перевірок найбільших забруднювачів у Дніпропетровській області.

Читайте також
ArcelorMittal отримав рекордний штраф за забруднення та йде в суд: детальний розбір ситуації
ArcelorMittal отримав рекордний штраф за забруднення та йде в суд: детальний розбір ситуації

Один з найбільших українських забруднювачів довкілля знову у центрі скандалу

"Метінвест" завершує черговий екологічний проєкт на комбінаті ім. Ілліча
"Метінвест" завершує черговий екологічний проєкт на комбінаті ім. Ілліча

Інвестиції в цей екопроект складають понад 20 млн долларів

"Метінвест" планує виготовляти "зелену сталь"
"Метінвест" планує виготовляти "зелену сталь"

Керівництво компанії заявило про намір поступово перейти на більш чистий тип виробництва

Впровадження європейських еконормативів в Україні зупинить промисловість, – експерт
Впровадження європейських еконормативів в Україні зупинить промисловість, – експерт

Україні потрібно під час розроблення нових екологічних норм враховувати насамперед стан вітчизняної промисловості