Держекоінспекція прокоментувала ситуацію із затриманням Немировського shutterstock

Держекоінспекція прокоментувала ситуацію із затриманням Немировського

Іван Шевчук

Щоб не дозволити шахраям спекулювати причетністю до Держекоінспекції, тут планують ліквідувати Консультативно-дорадчу раду

Затриманий за шахрайство екс-нардеп Андрій Немировський не є радником очільника ДЕІ, проте 17 тисяч доларів він вимагав саме як представник цього органу.

Про те, що станом на сьогодні Немировський  не є радником тимчасово виконуючого обов'язки голови Держекоінспекції, повідомляється на офіційній сторінці ДЕІ у ФБ.

У пості зазначено, що при Державній екологічній інспекції України діє один дорадчий орган. Це Консультативно-дорадча рада Держекоінспекції з питань проведення фахових консультацій зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів.

Андрій Немировський і справді є її членом з 2020 року. До його повноважень входило подавати пропозиції щодо здійснення більш ефективного контролю у сфері захисту навколишнього природного середовища.

У соцмережах і на інтернет ресурсах висловлюють припущення, що раніше, за попереднього керівництва ДЕІ, Немировський і справді був радником її очільника (тоді – Андрія Мальованого), а відповідно міг скористатися старим посвідченням.

Посвідчення Немировського, фото: greenpost.ua

Так чи інакше, попри уточнення від ДЕІ, незмінною залишається важлива обставина – шахрайські дії затриманий чинив саме як особа, причетна до Держекоінспекції.

Щоб надалі ніхто не міг використати ДЕІ як інструменту для здирництва, її нинішній очільник Ігор Зубович ініціював процес ліквідації Консультативно-дорадчої ради. Мета – "зберегти довіру громадян до ДЕІ як органу, що здійснює контроль у сфері захисту довкілля".

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що члена ради Держекоінспекції затримали за вимагання 17 тисяч доларів.

Читайте також
"Київводоканал" не допустив екоінспекторів на перевірку
"Київводоканал" не допустив екоінспекторів на перевірку

Загальна сума нарахованих збитків ПрАТ "АТ Київводоканал" у 2021 році склала понад 25,5 млн грн

У Києві та області анонсували масштабні перевірки у 2022 році
У Києві та області анонсували масштабні перевірки у 2022 році

Цьогоріч на 60% підприємств із запланованих перевірки проведуть уперше

Справу посадовця Держекоінспекції, що отримав хабара у 5 тис. доларів, спрямували до суду
Справу посадовця Держекоінспекції, що отримав хабара у 5 тис. доларів, спрямували до суду

Слідчі ДБР затримали чиновника Держекоінспекції та екоактивіста, які замість захисту довкілля займалися хабарництвом