Держекоінспекція працює неефективно, – Мальований ДЕІ

Держекоінспекція працює неефективно, – Мальований

Маргарита Шевченко

Глава ДЕІ готовий взяти участь у конкурсі новоствореного органу

Державна екологічна інспекція не справляється з сучасними викликами, тому необхідно ухвалити законопроєкт №3091 "Про державний екологічний контроль". 

Про це заявив глава ДЕІ Андрій Мальований під час засідання екологічного комітету парламенту у середу, 12 травня. За його словами, реформа має усунути надмірний тиск на бізнес, оскільки сьогодні дублюються функції Держгеокадастру, Держнадр, Держрибохорони тощо.

На думку чиновника, ухвалення законопроєкту №3091 унеможливить подвійні та потрійні перевірки цими органами та спростить господарську діяльність підприємств.

Крім того, потрібно змінити підхід до судового збору, вважає глава відомства. Сьогодні не пред'явлено претензій на понад 2 мільярди гривень нарахованих збитків, через недофінансування судового збору. Цьогоріч його збільшили  на 6,5 мільйонів гривень, але цього замало. Фінансування судового збору відбувається з держбюджету. Мальований вважає таку систему "безглуздою".

инулого року було понад 300 недопусків державних екологічних інспекторів до перевірки. Мова йде про найбільших забруднювачів, які впевнені що не працюють в межах дозволів та нормативів екологічного спрямування. Їм набагато легше заплатити штраф 755 гривень", — розповів голова Держекоінспекції.

Реформування державної екологічної інспекції України та природоохоронного контролю має усунути названі прогалини та спростити судову тяганину через збитки природі. Саме для цього необхідно прийняти законопроєкт №3091.

"Я підтримую необхідність реформування (Держекоінспекції – прим. ред.). Я особисто готовий взяти участь у конкурсі новоствореного органу. Але може буде більш достойна людина яка буде керувати цим органом, я не тримаюся за цю посаду", — заявив Мальований.

Як повідомляла ЕкоПолітика, комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування рекомендував до розгляду у парламенті доопрацьований законопроєкт №3091.

12 членів комітету проголосували за те, щоб рекомендувати законопроєкт до голосування у Верховній Раді у першому читанні. Утрималось троє осіб — нардепи Сергій Шахов, Павло Бакунець та нардепка Анжеліка Лабунська. Проти висловився нардеп Олександр Фельдман.

Читайте також
EBA зустрілася з новим головою ДЕІ: поговорили про псевдоактивістів та етичну поведінку
EBA зустрілася з новим головою ДЕІ: поговорили про псевдоактивістів та етичну поведінку

На зустрічі обговорили ключові питання, які турбують бізнес-спільноту

Сміттєзвалища в Україні шукатимуть через супутник
Сміттєзвалища в Україні шукатимуть через супутник

За допомогою цього способу вже виявлено низку кричущих порушень

Екологи підрахували збитки від розливу дизпалива на Львівщині
Екологи підрахували збитки від розливу дизпалива на Львівщині

Забруднено понад 550 кв.м грунту та приток річки Луківка

Держекоінспекція перевірить "Об'єднану гірничо-хімічну компанію" через забруднення довкілля
Держекоінспекція перевірить "Об'єднану гірничо-хімічну компанію" через забруднення довкілля

Також екологи перевірять як підприємства поводяться з відходами виробництва