Депутатка із Івано-Франківська роками возить сміття в Київ, щоб здавати на переробку  Євгенія Бардяк

Депутатка із Івано-Франківська роками возить сміття в Київ, щоб здавати на переробку 

Маргарита Толстих

Жінка сортує сміття вже понад 10 років та привчає до цього свою родину та містян

Депутатка Івано-Франківської обласної ради Євгенія Бардяк сортує сміття вже понад 10 років і возить його в Київ на сортувальну станцію.

Про це повідомляє Depo.ua

Жінка каже, що сортуванням почала займатися після заміжжя. До цього мешкала у гуртожитку й не мала проблем із відходами. А от у власній квартирі кількість побутового сміття різко збільшилася.

"У квартирі я зіштовхнулася з побутом, з покупкою продуктів на ринку. В мене почало накопичуватись дуже багато пакетів. На базарі продавці пхали кожен помідор чи огірок в окремий пакетик. В аптеках так само, навіть якщо ти купуєш один блістер", - каже Бардяк.

Першим кроком на шляху до життя без відходів стало те, що Євгенія почала повторно використовувати одноразові пластикові пакети. Вона їх прала та використовувала замість сміттєвих. З часом вона почала сортувати і папір. Відкладала його в окрему коробку, бо побачила, що в Івано-Франківську його легко можна здати на макулатуру. Потім виявила, що приймають також і пляшки на склобій.

Євгенія каже, що в той час часто зіштовхувалася із непорозумінням. Люди не розуміли, навіщо сортувати нібито "безпечний" папір та перетворювати власну оселю на станцію сортування сміття.

Для самої екоактивістки важливо бути точно впевненою, що її відсортоване сміття через недбале поводження не опиниться на загальному смітнику. Тому більшість відходів вона почала відвозити до Києва. Там вона здає сировину на сортувальну станцію "Україна без сміття". Каже, що впевнена у доброчесності та професіоналізмі екоактивістів.

Сама Євгенія в рідному місті теж займається екопросвітою. Вона вчить школярів і молодь свідомо поводитися з відходами.

ЕкоПолітика вже писала про те, що в  Києві після локдауну знову запрацювала станція сортування сміття.

Читайте також
У Європарламенті підтримали заборону реєстрації авто з ДВЗ
У Європарламенті підтримали заборону реєстрації авто з ДВЗ

З 2035 року реєстрації підлягатимуть лише електромобілі

Війна РФ в Україні – це також війна проти зеленої енергетики, – директор АСЕУ
Війна РФ в Україні – це також війна проти зеленої енергетики, – директор АСЕУ

За словами Семенишина, сонячні станції зазнають мародерства або знищення