День енергоефективності в Україні: 9 порад, як зберегти тепло вдома Shutterstock

День енергоефективності в Україні: 9 порад, як зберегти тепло вдома

Олена Яценьо

Які прості речі допоможуть зробити житло більш енергоефективним

Уже вшосте в Україні 5 жовтня проводиться День енергоефективності, який покликаний привернути увагу людей до важливості заощадження енергії та навчити приватних і комерційних споживачів раціональніше використовувати енергоносії.

Відзначати цей день почали із 2016 року. Відтоді в нашій країні за допомогою держави та підтримки міжнародних партнерів реалізовано чимало програм з енергоефективних заходів.

З нагоди Дня енергоефективності ЕкоПолітика з посиланням на Energy Evolution UA пропонує кілька ідей, як зберегти тепло в помешканні.

1. Не перекривайте дорогу теплу. Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розставлені меблі та інші речі, розташовані перед радіаторами, поглинають до 20% теплової енергії.

2. Заклейте щілини у вікнах. Близько 40% тепла, що надходить у приміщення, втрачається взимку через вікна. Елементарні заходи з теплоізоляції допоможуть підвищити температуру у квартирі на 4-5° С.

3. Наклейте фольгу на обидві сторони ДСП та розмістіть на стіні за батареєю. Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. Водночас витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%.

4. Не перегрівайте приміщення – вдягайся тепліше. За завищеної кімнатної температури зростає ризик простудних захворювань. За даними лікарів, сон у прохолодному приміщенні корисніший.

5. Провітрюйте приміщення протягом 10-15 хвилин. Через привідчинені впродовж багатьох годин вікна значно втрачається тепло. Краще провітрювати протягом 10-15 хвилин за широко відчиненого вікна.

6. Поставте лічильники. Витрати на опалення приміщення зменшуються до 40%, якщо мати індивідуальне опалення або лічильники тепла.

7. Зачиняйте двері в під’їзді. Тепловтрати через відчинені двері та розбиті вікна в під'їзді становлять 5-15% від сумарних теплових втрат будинку.

8. Поставте склопакети. Склопакети мають такий опір теплопередачі, як цегляна стіна завтовшки 50 см, і мають надвисокий ступінь теплоізоляції, що скорочує втрати тепла до 50%.

9. Використовуйте жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%, яке виходить через скло.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у серпні 2021 року Міністерство розвитку громад і територій України запустило Платформу з енергоефективності.

Цей ресурс містить усю необхідну інформацію про реформу енергоефективності, інструменти для проведення заходів з енергоефективності в різних сферах, а також базу знань для навчання профільних спеціалістів.

На платформі також можна порахувати витрати на тепло, електроенергію та визначити приблизну вартість енергомодернізації. А ще — дізнатися про найкращі практики та шляхи економії енергії. Окрім того, споживачі мають змогу знайти партнерів для якісної реалізації енергоефективних заходів.

Читайте також
Британцям заплатять за установку домашніх енергоефективних систем опалення
Британцям заплатять за установку домашніх енергоефективних систем опалення

Трирічна програма енергомодернізації обійдеться британському уряду в 450 мільйонів фунтів стерлінгів

У 2022 році ДТЕК збудує другу СНЕ потужністю 50 МВт
У 2022 році ДТЕК збудує другу СНЕ потужністю 50 МВт

Першу свою СНЕ потужністю 1 МВт енергохолдинг запустив в експлуатацію 20 травня 2021 року