ДЕІ подала запит на проведення позапланової перевірки АМКР після аварії 23 червня shutterstock

ДЕІ подала запит на проведення позапланової перевірки АМКР після аварії 23 червня

Ганна Велика

Дозвіл на її проведення має дати міністр Руслан Стрілець

Державна екологічна інспекція Придніпровського округу спрямувала лист із вимогою проведення позапланової перевірки гірничо-металургійного комбінату “АрселорМіттал Кривий Ріг” для з’ясування повного переліку причин, які призвели до аварійного викиду коксового газу в атмосферне повітря у неділю, 23 червня.

Про це повідомила заступниця голови Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна у Facebook.

Вона наголосила, що позапланова перевірка можлива виключно за погодженням з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та особисто з міністром Русланом Стрільцем і оперативність та об’єктивність такої перевірки знаходиться виключно у його зоні відповідальності.

Депутатка також розповіла, що попередня версія причин аварії підтвердилася: сталося раптове знеструмлення виробничих потужностей від ДТЕК. Через надмірно високі температури розпеченого коксу та коксового газу загорілося обладнання коксового цеху №1. Працівники коксохіму вимушені були вдатися до ряду кризових технологічних дій, що і призвело до раптового викиду до атмосферного повітря коксового газу та його небезпечних сполук. О 8 годині ранку займання ліквідували.

Олена Криворучкіна повідомила, що в день аварії концентрації шкідливих речовин у повітрі міста значно перевищували допустимі значення, але вже о 7:40 повернулися до норми. Тому будь-яка загроза життю та здоров'ю місцевих мешканців, пов'язана з недільною аварією на підприємстві, наразі відсутня.

Заступниця голови екокомітету нагадала, що дозвіл на викиди забруднюючих речовин коксохімічному виробництву надавало саме Міндовкілля.

“Тому важливо обʼєктивно зʼясувати чи такий шалений викид зумовлений виключно знеструмленням виробництва та позаштатною ситуацією, чи були інші причини, на які Міндовкілля закрило очі, видаючи ліцензію?”, – наголосила вона.

Як вже повідомляла ЕкоПолітика, у неділю, 23 червня, Кривий Ріг та навколишні громади накрило щільним димом через аварію на АМКР.

Читайте також
У Міндовкілля розповіли про функціонування Реєстру викидів та переносу забруднювачів
У Міндовкілля розповіли про функціонування Реєстру викидів та переносу забруднювачів

Створення та ведення такого реєстру є одним з міжнародних зобов’язань України

В Україні відновлять обов'язкову звітність щодо МЗВ: Верховна Рада підтримала законопроєкт
В Україні відновлять обов'язкову звітність щодо МЗВ: Верховна Рада підтримала законопроєкт

Прийнятий довкіллєвий законопроєкт є важливим для продовження переговорного процесу щодо вступу України в ЄС 

Експерти ЄБА пропонують підкоригувати терміни у Плані впровадження СТВ в Україні
Експерти ЄБА пропонують підкоригувати терміни у Плані впровадження СТВ в Україні

Вони звернулися до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з пропозиціями змін у цьому документі 

Україна готується запустити СТВ у 2028 році: що відомо
Україна готується запустити СТВ у 2028 році: що відомо

Її функціонування передбачене серед зобов’язань України у сфері євроінтеграції