Де в Україні виробляють найбільше "зеленої" енергії shutterstock

Де в Україні виробляють найбільше "зеленої" енергії

Іван Шевчук

Південні регіони України мають багато сонця та вітру і лідирують у розвитку ВДЕ

За підсумками 2021 року найбільша встановлена потужність вітряних електростанцій зафіксована у Запорізькій області, а біомасових та біогазових – на Хмельниччині.

Про це можна дізнатися, переглянувши карту українських рекордів, яку щойно опублікувало інтернет-видання "Слово і діло".

Серед регіональних рекордів є і ті, що стосуються "зеленої" енергетики та енергозбереження. Зокрема лідером з вітрової генерації була визнана Запорізька область. Станом на сьогодні тут встановлено вітрові електростанції загальною потужністю 595,8 Мвт. Це більше ніж третина усієї вітряної електроенергії у країні.

При цьому слід зауважити, що в Україні найбільшу долю ВДЕ-генерацію дають сонячні електростанції, котрі також доволі поширені на Запоріжжі. Втім за сумарним показником ВДЕ область поступається своїм сусідам Херсонській, Миколаївській та Дніпропетровській областям. Дніпропетровщина якраз і є абсолютним лідером з ВДЕ-генерації з встановленими потужностями понад 1160 МВт. Цей факт не відбито у рейтингу "Слова і діла", оскільки Дніпропетровська область фігурує там як тріумфатор у іншій номінації – тут досягли найбільшого у країні обсягу. реалізованої промислової продукції.

Тим часом Хмельницька область з доволі скромними показниками загальної ВДЕ-генерації, вийшла на лідируючі позиції за потужністю біомасових та біогазових електростанцій. Її показник -  36,4 Мвт – зовсім не велетенський. Втім, зважаючи на чималий потенціал біоенергетики в Україні, його можна вважати певною заявкою на успіх.

А от Миколаївська область, котра за потужністю ВДЕ поступається лише Дніпропетровській, має ще одне досягнення, яке справляє добрий вплив на екологію. Тут зафіксовано найвищий рівень оснащення багатоквартирних житлових будинків лічильниками теплоенергії – 98,7%. А це вже певний інструмент для того, щоб люди почали заощаджувати тепло. Це дозволить їм не лише зберегти власні фінансові ресурси, але й зменшити викид парникових газів у атмосферу.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в Україні частка ВДЕ у 2022 році зросте ще на 17%.

Читайте також
В "зеленій" енергетиці України небувала за масштабами криза: названо спосіб вирішення
В "зеленій" енергетиці України небувала за масштабами криза: названо спосіб вирішення

Через війну половина об’єктів ВДЕ перебуває під загрозою повної або часткової руйнації

Експерти пояснили, як високі ціни на енергію стимулюють декарбонізацію. Інфографіка
Експерти пояснили, як високі ціни на енергію стимулюють декарбонізацію. Інфографіка

Враховуючи, що ціна на вуглець в Європі наразі становить близько €90 за тонну – 40–60% викидів можна зменшити економічно

В Україні хочуть замінити “зелений” тариф на нову модель Net billing: що зміниться
В Україні хочуть замінити “зелений” тариф на нову модель Net billing: що зміниться

Зміни будуть стосуватися лише нових споживачів, які встановлять генеруючі потужності з ВДЕ

Майбутнє “зеленої” енергетики в руках ЗСУ та інвесторів, – Укрінформ
Майбутнє “зеленої” енергетики в руках ЗСУ та інвесторів, – Укрінформ

Україна, щоб дотримуватися тренду декарбонізації, має продовжувати попри все розвивати виробництво електроенергії з відновлюваних джерел