За підсумками 2021 року найбільша встановлена потужність вітряних електростанцій зафіксована у Запорізькій області, а біомасових та біогазових – на Хмельниччині.
Про це можна дізнатися, переглянувши карту українських рекордів, яку щойно опублікувало інтернет-видання "Слово і діло".
Серед регіональних рекордів є і ті, що стосуються "зеленої" енергетики та енергозбереження. Зокрема лідером з вітрової генерації була визнана Запорізька область. Станом на сьогодні тут встановлено вітрові електростанції загальною потужністю 595,8 Мвт. Це більше ніж третина усієї вітряної електроенергії у країні.
При цьому слід зауважити, що в Україні найбільшу долю ВДЕ-генерацію дають сонячні електростанції, котрі також доволі поширені на Запоріжжі. Втім за сумарним показником ВДЕ область поступається своїм сусідам Херсонській, Миколаївській та Дніпропетровській областям. Дніпропетровщина якраз і є абсолютним лідером з ВДЕ-генерації з встановленими потужностями понад 1160 МВт. Цей факт не відбито у рейтингу "Слова і діла", оскільки Дніпропетровська область фігурує там як тріумфатор у іншій номінації – тут досягли найбільшого у країні обсягу. реалізованої промислової продукції.
Тим часом Хмельницька область з доволі скромними показниками загальної ВДЕ-генерації, вийшла на лідируючі позиції за потужністю біомасових та біогазових електростанцій. Її показник - 36,4 Мвт – зовсім не велетенський. Втім, зважаючи на чималий потенціал біоенергетики в Україні, його можна вважати певною заявкою на успіх.
А от Миколаївська область, котра за потужністю ВДЕ поступається лише Дніпропетровській, має ще одне досягнення, яке справляє добрий вплив на екологію. Тут зафіксовано найвищий рівень оснащення багатоквартирних житлових будинків лічильниками теплоенергії – 98,7%. А це вже певний інструмент для того, щоб люди почали заощаджувати тепло. Це дозволить їм не лише зберегти власні фінансові ресурси, але й зменшити викид парникових газів у атмосферу.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в Україні частка ВДЕ у 2022 році зросте ще на 17%.