В ЄС в рамках політики Green Deal щодо скорочення викидів CО2 ціна вуглецю зросте до 130 євро за тонну.
Як передає Renew Economy, такий висновок зробили дослідники Потсдамського інституту вивчення кліматичних змін. Вони вважають, що це призведе до майже повного припинення вугільної генерації.
"Це стане кінцем вугільної енергетики в тому вигляді, в якому ми її знаємо. Скромні 17 кВт⋅г у 2030 році — це 2% від того, що було у 2015 році", — наголошується в дослідженні.
20 квітня ціна вуглецю в ЄС досягла 45,12 євро за тонну, досягнувши найвищої позначки з моменту запуску Системи торгівлі викидами ЄС (EU ETS) у 2005 році.
Згідно з дослідженням, при зростанні ціни вище 100 євро за тонну CO2, виробництво електроенергії на основі газу скоротиться приблизно на 40% до 2030 року в порівнянні з 2015 роком.
Зокрема, закриття електростанцій на викопному паливі до завершення терміну їхньої експлуатації і розширення масштабів вітрової та сонячної генерації може тимчасово підняти ціни на електроенергію у цьому десятилітті. Після 2025 роки витрати на електроенергію в ЄС знизяться завдяки більшій доступності дешевої енергії вітру і сонця.
Комп'ютерне моделювання показало, що відновлювані джерела енергії забезпечать майже три чверті вироблення електроенергії вже у 2030 році і дозволять досягти нульових викидів в енергетичному секторі до 2040 року.
Як повідомляла ЕкоПолітика, в березні з'явилася інфографіка за 2019 рік за кількістю викидів СО2 на душу населення на основі даних Global carbon budget. Україна знаходиться в другій чверті антилідерів.