Ціна викидів вуглецю вперше перевищила 50 євро за тонну в системі торгівлі викидами Європейського Союзу (ETS). Так, квоти ЄС (EUA) зросли на 1,3% до 50,05 євро за тонну.
Про це у вівторок, 4 травня, з посиланням на біржові котування ICE Futures Europe повідомив Bloomberg, передає Green Deal.
"Показник 50 євро має певне значення, оскільки він вже кілька років є цільовою ціною для деяких інвесторів. По суті, ми вважаємо, що ціни можуть ще зрости, але також очікуємо жорстких політичних дискусій на шляху до показника 100 євро і вище, які в якийсь момент можуть змінити настрої", — розповів Bloomberg Ульф Ек, головний інвестиційний директор лондонського хедж-фонду Northlander Commodity Advisors LLP.
За його словами, очікується зростання ціни до 75 євро і вище до кінця вже цього року.
За даними Financial Times, ще в грудні 2020 року ціна викидів вуглецю не перевищувала 30 євро за тонну. Ціна за цей час різко зросла, оскільки трейдери розраховують, що найближчими роками буде потрібно посилити доступність квот на викиди вуглецю, якщо Європейський Союз хоче досягти мети скорочення викидів СО2 на 55% до 2030 року.
Також наголошується, що минулого тижня підприємства сталеливарного сектора та інших галузей, які сильно забруднюють навколишнє середовище (нафтохімія і цемент), закликали Євросоюз прискорити реалізацію планів із введення механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM) щодо країн-експортерів поза ЄС, побоюючись опинитися в невигідному конкурентному становищі.
Як розповіли у Financial Times, з поточною ціною викидів СО2 сталеливарний сектор в ЄС зіткнеться з витратами в розмірі близько 2 млрд євро цього року, незважаючи на те, що країни-члени нададуть більшу частину квот на викиди вуглецю безплатно.
Ще недавно, а саме 20 квітня, ціна викидів СО2 в ЄС становила 45,12 євро за тонну.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в березні з'явилася інфографіка за 2019 рік за кількістю викидів СО2 на душу населення на основі даних Global Carbon Budget.