Представники підприємства "АрселорМіттал Кривий Ріг", роботу якого пов'язують із незвичними опадами в Кривому Розі, заперечують свою провину.
Випадок із "металевим" дощем вони прокоментували порталу Vgorode, заперечивши припущення про причетність компанії до цієї події.
Нагадаємо, що минулими вихідними в Кривому Розі, що на Дніпропетровщині, місцеві жителі виявили чорну блискучу речовину, якою всіяло поверхні автомобілів і споруди після нічного дощу.
Користувачі соцмережі зазначили, що цей "глітер" – це залишки діяльності металургійних підприємств, так званий вуглецевий слід, який може бути дуже шкідливим для здоров'я людей.
"Це графіт, він нешкідливий... Якщо ним не дихати", "Арселор вітає зі святами", "Святково, гарненько, новорічненько", – написали коментатори під відео, яке опублікувала жителька Кривого Рогу.
Жінка протерла свою машину після дощу, а потім на ганчірці помітила темно-сіру блискучу порошкоподібну речовину.
У підписі до ролика зазначалося, що його було знято в районі Червона (Металургійний район міста). Ця місцевість розташована менш ніж за 2,5 кілометра від підприємства "АрселорМіттал Кривий Ріг", яке займається переробленням кам'яного вугілля для отримання з нього коксу та подібних продуктів.
Водночас у пресслужбі АМКР сказали, що вплив виробничої діяльності підприємства на місто Кривий Ріг був мінімальним через те, що вітер дув не в той бік, де розташований залізничний вокзал "Кривий Ріг – Червона".
Також представники компанії зазначили, що коли йшов "металевий" дощ, то їхнє підприємство працювало у звичайному режимі.
Тим часом люди, які проживають неподалік "АрселорМіттал Кривий Ріг", скаржаться на те, що такий же пил регулярно бачать протягом останнього року на своїх машинах і вікнах будинків.
Переглянути цей допис в Instagram
Раніше ЕкоПолітика писала, що жителі Кривого Рогу масово скаржаться на підвищену кількість червоного пилу, який забруднює атмосферне повітря й осідає на все навколо.
Нагадаємо також, що у Кривому Розі після дощу на одній із вулиць Центрально-Міського району з'явилися струмки кислотно-помаранчевого кольору.