За останні 4 роки одним з основних напрямів розвитку акумуляторних батарей стало спільне будівництво обʼєктів ВДЕ з 25% нових потужностей систем накопичення енергії (СНЕ).
Такому тренду сприяють регуляторні стимули, економічні переваги, а також новітні проєкти аукціонів та PPA для гібридних установок, повідомляє Solar Energy Association of Ukraine у Facebook.
Гібридні установки ВДЕ+СНЕ вже почали діяти у США, Німеччині, Австралії, Португалії та Індії.
З кожним роком СНЕ стають більш доступними та популярними, здебільшого завдяки значному зниженню вартості, а також збільшенню масштабів виробництва та інноваціям в технологічній сфері. В матеріалі зазначили, що вартість акумуляторних батарей буде знижуватися з часом.
За даними Міжнародного енергетичного агентства понад 70% витрат на СНЕ йдуть саме на великомасштабні системи мережевого значення. Акумуляторні батареї у приватних домогосподарствах відстають через більший вплив ланцюгів постачання та інфляції цін (вплив сировини).
“В міру зростання ринку дані системи показують велику універсальність і все частіше використовуються для перерозподілу навантаження, енергетичного арбітражу, договірних закупівель потужності”, – зазначили в матеріалі.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав закон про розвиток систем накопичення енергії.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг затвердила ліцензійні умови для діяльності зі зберігання енергії.