Біля нацпарку на Донеччині влаштували звалище: жителі забили на сполох. Фото mariupolnews.com.ua

Біля нацпарку на Донеччині влаштували звалище: жителі забили на сполох. Фото

Олена Яценьо

Частина забрудненої території перебуває у приватній власності підприємця

На узбережжі Азовського моря в селі Білосарайська Коса Маріупольського району з'явилися гори будівельного сміття. Місцеві жителі занепокоєні, що це звалище становить потенційну загрозу для акваторії національного природного парку "Меотида".

Через це в неділю, 12 вересня, вони провели зібрання, у результаті якого написали звернення до влади, пише видання MRPL.CITY.

Раніше місцеві жителі й активісти сповістили про забруднення прибережної зони й можливе потрапляння сміття до Тараньої бухти в Білосарайській Косі представників нацпарку "Меотида".

Відтак співробітники парку виїхали на місце, побував на забрудненій ділянці й особисто заступник директора — головний природознавець "Меотиди" Сергій Веклич.

За його словами, власне територія нацпарку не є забрудненою. Утім, ситуація неоднозначна — берегова лінія змінюється внаслідок приливів. Якщо вітер не наганяє хвиль, то підтоплення звалища немає. Але частина сміття опиняється у воді за західного й північно-західного вітрів, які приганяють до берега морську воду.

Тож жителі склали колективний лист, який надіслали в різні інстанції: екологічну службу, прокуратуру і в Мангушську селищну раду. Вони наполягли, щоб будівельне сміття прибрали з прибережної зони. Також сподіваються, що винуватця незабаром притягнуть до відповідальності.

Зазначається, що частина забрудненої території перебуває у приватній власності підприємця.

"В одному місці від кордону його ділянки до різу води — 5 метрів, в іншому місці — 12 метрів. У ділянки конфігурація трикутника. А він скидає це будівельне сміття саме в ці "5 метрів". Частина сміття на його землі міститься, частина - не на його землі. Там велике захоплення території", — зазначила Тетяна Алдошина, головна спеціалістка Мангушської селищної ради, яка працює в Мелекінському старостинському окрузі.

На ситуацію відреагував голова Маріупольської районної ради Степан Махсма. Він уважає, що треба провести діалог із власником земельної ділянки.

"Неправильно кивати на "попередників", які "роздавали" ділянки земель поруч із природним парком. Треба розібратися і, якщо буде потрібно, залучити правоохоронні органи. Нам потрібно вести діалог із власником. Необхідно підняти рішення й визначити межі переданої землі. Якщо є порушення, їх потрібно в терміновому порядку усувати, якщо немає — знаходити компроміс з урахуванням інтересів збереження навколишнього середовища й акваторії, щоб не завдати шкоди довкіллю", — написав Махсма у своєму телеграм-каналі.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що величезне стихійне звалище, яке роками існувало поблизу сіл Ялта та Юр'ївка на трасі Маріуполь — Бердянськ, повністю прибрали.

Читайте також
У Харкові розшукали зловмисника, який вивантажив гору сміття на березі очищеної річки
У Харкові розшукали зловмисника, який вивантажив гору сміття на березі очищеної річки

Його притягнули до адміністративної відповідальності

У Китаї сміттєзвалище перетворили на мальовничий курорт. Відео
У Китаї сміттєзвалище перетворили на мальовничий курорт. Відео

На екологічну реставрацію місцевості пішло два роки

В Одесі показали, як пляжі потопають у смітті. Відео
В Одесі показали, як пляжі потопають у смітті. Відео

Після звернень громадян частину сміття прибрали, однак існують приватні території, до яких у комунальників немає доступу

Штрафи за сміття в лісі та на узбіччі можуть зрости у 8-10 разів
Штрафи за сміття в лісі та на узбіччі можуть зрости у 8-10 разів

Новий законопроєкт передбачає можливість перевірки фізичних осіб, а за недопуск інспекторів винних штрафуватимуть на суму від 600 тисяч до 1,8 мільйона гривень