На ставку "Старий Водобуд" у Липцях, що поблизу Харкова, спостерігається масовий мор великої за розмірами риби.
Відповідні фото опублікували в Telegram-каналі "ТРУХА/Харьков". За словами очевидців, орендатори ставка рибу не прибирають, через що стоїть жахливий сморід.
Щодо можливої причини загибелі риби місцеві жителі припустили, що у водойму могли потрапити добрива, змиті з полів рясними дощами, які пройшли минулого тижня.
Водночас кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології та екології тварин Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Геннадій Гончаров у коментарі виданню "Gromada Group Липці" зазначив, що, найімовірніше, випадки одночасної масової загибелі товстолобів вікових груп, починаючи з трирічок, частіше чотирирічок і вище, не є пов'язаними з отруєнням чи задухою.
"Загибель товстолобів такого віку є доволі поширеним явищем у весняно-літній період у водоймах тих країн, у яких білий і строкатий товстолоби та їхні гібриди є традиційним об’єктом штучного розведення й подальшого випуску у природні умови", — пояснив експерт.
За його словами, загальновизнаної вичерпної відповіді щодо причин такого явища поки що не отримано, але домінантною в науковому середовищі є думка про те, що причиною загибелі є фізіологічні процеси в організмі риби.
"Найбільш вірогідною причиною загибелі товстолобів у липецькій водоймі може бути кумулятивний негативний ефект весняного голодування та внутрішньої інтоксикації. Варто також зауважити, що така загибель не є закономірним, неминучим результатом ситуації та охоплює лише частину популяції, залежно від загального стану певного організму та конкретних умов навколишнього природного середовища", — підсумував Гончаров.
Він також додав, що остаточно встановити причини й умови загибелі можна тільки в результаті цілеспрямованих досліджень із залученням фахівців із наукових установ.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у селищі Бабаї, що неподалік Харкова, близько сотні небайдужих людей взялися розчищати "пластиковий острів" на річці Уди.