У Бахмутському районі Донецької області через ворожі обстріли в небо здійнялася руда хмара аміаку. Витік небезпечного газу стався внаслідок пошкодження військами РФ герметичності гілки аміакопроводу "Тольятті – Одеса".
Про можливу небезпеку для населення 30 травня повідомив очільник обласної військової адміністрації Павло Кириленко у Telegram.
"Ця гілка не використовується з 2014 року, засувки закрито, але аміак із неї зараз витікає самоплином. Хмара аміаку рухається над ґрунтом від села Травневе в бік Бахмута", – написав голова ОВА.
Кириленко зазначив, що рятувальники провели обстеження – на відтинку трубопроводу 7,5 км міститься орієнтовно 250 тонн аміаку.
За його словами, до ліквідації наслідків аварії залучено 45 фахівців та 9 автоцистерн. У зоні ураження перебували Кодема, Гладосове, Семигір’я, Дача, Миколаївка Друга і Доломітне.
Місцева влада оповістила населення про необхідні заходи безпеки. Інформації про постраждалих і загиблих немає.
Додамо, що в мережі з'явилося відео, на якому чути як українські військовослужбовці після вибуху кажуть, що стався витік аміаку та закликають надіти протигази, щоб захиститися від смертельно небезпечних парів хімічної речовини. Потім у кадрі з'являється велика червона хмара, яка здіймається над спорудою, де зберігався аміак.
Увага! Відео містить нецензурну лексику.
From #Severodonetsk pic.twitter.com/13FRGfJgaG
— C4H10FO2P (@markito0171) May 31, 2022
Згодом Кириленко додав, що розповсюдження газу з пошкодженого російськими обстрілами аміакопроводу становить близько 2 кілометрів. Небезпеки для населених пунктів немає, запевнив він.
Рятувальники відстежують ситуацію і готові за потреби знешкодити газову хмару.
"Потрапляння було в дренажний клапан, який спускає аміак. Але цей аміакопровід був недіючий, тому максимальний радіус ураження може бути 4 км, зараз його (газу – ред.) розповсюдження спостерігається трохи більше як на 2 км. Великої загрози населеним пунктам немає. Підрозділи МНС відстежують, як буде розповсюджуватися (газ – ред.), і бригади на дев'яти автомобілях чергують. Якщо хмара аміаку наблизиться до населених пунктів, його "погасять" за допомогою пожежних автомобілів, щоб він спустився донизу", – зазначив Кириленко.
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки опублікував інструкцію, як діяти в разі появи запаху аміаку, які ознаки отруєння аміаком та що робити за такого сценарію.
Раніше ЕкоПолітика писала, як діяти в разі небезпеки отруєння аміаком.