Президент США Джо Байден запросив 40 світових лідерів на віртуальний кліматичний саміт.
Саміт із питань клімату відбудеться в онлайн-форматі 22-23 квітня, йдеться в заяві Білого дому.
На зустріч запросили представників 17 країн, на частку яких випадає близько 80% світових викидів і глобального ВВП. Крім них, запросили представників країн, які “демонструють сильне лідерство в галузі клімату або особливо вразливі до кліматичних змін”.
Зокрема, серед запрошених – лідери таких держав: Аргентина, Антигуа і Барбуда, Австралія, Бангладеш, Бутан, Бразилія, Канада, Чилі, Китай, Колумбія, Конго, Данія, Франція, Габон, Німеччина, Індія, Мексика, Ізраїль, Індонезія, Італія, Кенія, Ямайка, Японія, Маршаллові Острови, Нова Зеландія, Нігерія, Норвегія, Польща, Корея, Росія, Саудівська Аравія, Сінгапур, ПАР, Іспанія, Туреччина, ОАЕ, Великобританія, В’єтнам. Також Байден запросив президентку Європейської Комісії Урсулу фон дер Ляєн і президента Європейської ради Шарля Мішеля.
На саміті обговорять і вироблять стратегію дій із шести питань:
- активізація зусиль найбільших економік світу зі скорочення викидів;
- мобілізація коштів державного і приватного секторів для забезпечення переходу до нульового рівня забруднень і допомогу вразливим країнам у подоланні наслідків змін клімату;
- економічні вигоди від дій із боротьби зі зміною клімату з особливим наголосом на створенні робочих місць;
- стимулювання трансформаційних технологій, які можуть допомогти скоротити викиди й адаптуватися до змін клімату;
- демонстрація субнаціональних і недержавних суб’єктів, які прихильні екологічному відновленню;
- обговорення спроможностей зміцнення потенціалу для захисту від впливу зміни клімату; розроблення стратегії для досягнення мети до 2050 року.
Повідомляється, що ця зустріч має стати своєрідною підготовкою до Конференції ООН з кліматичних змін, що запланована на листопад у Глазго.
Як повідомляла ЕкоПолітика, на цьогорічному кліматичному саміті ООН Україна планує представити свій Другий Національно визначений внесок до Паризької угоди.