Австрія подвоїла потужність встановлених СЕС за рік euronews.com

Австрія подвоїла потужність встановлених СЕС за рік

Олена Яценьо

Загальна потужність країни зросла до 2783 МВт

У 2021 році в Австрії встановили більш ніж удвічі більше потужностей сонячних панелей, ніж у 2020 році.

Такі результати зробили минулий рік найкращим для австрійської сонячної генерації, повідомляє з посиланням на Асоціацію фотоелектричної промисловості видання Euractiv.

Відомо, що Австрія має одну з найбільших у світі часток відновлюваної електроенергії, що підкріплено успішним раннім бумом гідроенергетики.

Оскільки жителі країни та природоохоронці блокують подальші гідроенергетичні проєкти, політику відновлюваних джерел енергії спрямовано на вітряну та сонячну генерацію.

"Протягом минулого року галузь досягла неймовірних успіхів, – зауважив голова Австрійської асоціації сонячної фотоелектричної промисловості Герберт Паєрл. Він додав: – Рекордний 2021 рік тепер потрібно взяти за основу та мотивацію для подальшого розширення – подальше розширення продуктивності буде вимогливим для всіх".

Загалом було встановлено 740 мегаватів (МВт) потужності, у результаті чого загальна потужність країни зросла до 2783 МВт і подвоїлася кількість у 2020 році в 340 МВт.

Зазначається, що сонячна електрика покриває майже 5% потреби Австрії в електроенергії. Як і введення вітряних турбін у країні, більшість нових фотоелектричних установок зосереджено у східній Австрії.

За прогнозами аналітиків, Австрія прагне досягти 100% відновлюваної електроенергії до 2030 року, для чого знадобиться приблизно 10 000 МВт сонячної потужності.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер обговорили розвиток “зеленої” енергетики, зміцнення торговельно-економічних відносин та європейську перспективу України.

Читайте також
На Рівненщині 1000 родин перейшли на "зелену енергетику", навіть під час війни
На Рівненщині 1000 родин перейшли на "зелену енергетику", навіть під час війни

В області також працює 2 біогазові установки загальної потужності 1 МВт, а також 3 об’єкти гідроенергії

У США вченні придумали як значно збільшити продуктивність СЕС
У США вченні придумали як значно збільшити продуктивність СЕС

Технологія також може застосовуватися в таких сферах, як керування світлом у твердотільному освітленні, лазерних з’єднувачах, технології відображення тощо

На військовій базі США запустили велику плавучу СЕС
На військовій базі США запустили велику плавучу СЕС

Поплавкова електрика може посилити розумну програму відновлюваної енергетики

Європа скупила в Китаю половину експорту сонячних модулів із початку року

Обсяги постачань до Європи на 144% перевищили торішній показник